Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaKöşe YazılarıSizlerden GelenlerGüvenlik Önlemleri Artırılmalı

Güvenlik Önlemleri Artırılmalı

Gurbetçi mevsiminin başlamış olması sebebi ile İlçemizi yöneten Mülki ve idari amirlere naçizane olarak bazı hatırlatmalar yapmak isterim.

Afyon Emniyetinden Trafik ve Asayiş olaylarının artabileceği olasılığına karşı mutlaka takviye Polis kuvveti istenmiştir. Ancak Emirdağ Temmuz ve Ağustos aylarında Yabancı satıcı ve dilencilerden geçilmiyor.

Bunları en aza indirgemek için ilçe merkezindeki dilencilere ne surette olursa olsun dilenme müsaadesi verilmemelidir. Dilenciler zabıtalar Tarafından ilçe dışına çıkartılmalı, Satıcılar ise sık denetlenmelidir. Araçları ile satış yapacak yabancı seyyar satıcılar mutlaka kontrol edilmeli, kimlik bilgileri ve araçları kayıt altına alınmalı.

Soygun ve kapkaç olaylarına karsı halk bilinçlendirilmeli ve eğitilmeli, el ilanları ve afisler vasıtası ile haberdar edilmelidir.

Özellikle salı günleri sivil polisler Uzun Çarşı ve Salı Pazarında görevlendirilmeli, İlçenin giriş ve çıkışlarına konuşlanacak trafik ekipleri şüphelileri kontrol etmeli.

Halkımıza özellikle gurbetçilere düşen ise cebinde fazla bulundurmamalı, çarsıya pazara giderken evlerini kilitlemeli. Özellikle geceleri de yatmadan mutlaka kapı ve pencerelerini kapalı tutmalıdırlar. Aydınlatması az olan sokaklara da tedaş tarafından sokak lambaları takılmalıdır.

Huzurlu bir sezon dileklerimle.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments