Cumartesi, Aralık 9, 2023

27 Şubat

 27 Şubat 2010 tarihi Emirdağ ilçemiz için önemli tarihlerden biri olacaktır. Gece yapılmadan konuşulmaya başlanıldığına göre yapıldıktan sonra da ilçemiz gündemini uzun süre meşgul edecektir.
       Düzenlenen gece ile ilgili olumlu veya olumsuz yönde fikirlerini söyleyenlerin hepsi kendilerine göre haklıdır.
Benim şahsi düşüncem bu gecenin yapılması, gecenin de iyi bir şekilde organize edilmesiyle ilçemiz adına olumlu olacağına inanıyorum.
      Bu gece ile kendi alanlarında belirli seviyeye gelmiş,bu güne kadar tanıma,isimlerini dahi duymadığım Emirdağ’lı hemşerilerimizi tanıma

fırsatı bulduk. Yıllar önce bir arada olan ilçemiz sokaklarında koşturan,okullarında eğitim gören,kişiler bu vesile ile çocukluk arkadaşları ile bir araya gelecekler.
    Emirdağ ile olan uzaklıkları yakınlaşacaktır. İlçemize veya yaşayanlarına karşı varsa ufak kırgınlıkları, bu vesileyle giderilmesi için bir fırsat olacaktır.Bazı hemşerilerimiz zorunluktan,bazılarıda kırgınlıklardan gurbet ellere gitmişlerdir.
        Aynı duyguları,kırgınlıkları bende yaşadım.
13-14 Ocak 2010 tarihinde yaşadığım bir olumsuzluk bendeki Emirdağ sevdasını bitirmişti.İlk tepkim ilçede yürütülen sosyal faaliyetlerdeki tüm görevlerimi bırakmak oldu.Siteyi de kapatmayı bir süre düşündüm.Emirdağ adına koşturmaya değmez diye düşünmeye başladım.Benim ki işin en kolayı olmuştu.Fikrine saygı duyduğum kişilerle yapmış olduğum görüşmeler de bir süre sessiz kalmaya karar verdim.Ben ilçeden ayrılsam da sevdiğim,değer verdiğim dostlarım burada kalacak.Kişisel kırgınlıklar kitlesel kırgınlıklara sebep oluyor.
Şimdi diyeceksiniz ki madem kırıldın bu geceyi neden destekliyorsun? Eh işte bu Emirdağ Sevdası Olmasa :))
     Gecenin Afyonkarahisar’da Yapılması Olumlu Olacaktır
   Gecenin Afyonkarahisar’ da yapılmasını da ayrı bir mesajı olarak düşünüyorum. Kabul edelim veya etmeyelim, İlçemiz Afyonkarahisar ilinin bir ilçesidir. İlçemize devlet kanalı ile gelen tüm yatırımlar Afyonkarahisar ilimiz üzerinden gelmektedir. Bu gecenin ilçemizde yapılacağı geniş bir mekân olmadığı için Eskişehir yerine Afyonkarahisar’ da yapılması da olumlu bir gelişmedir.Afyonkarahisar ile olan ilişkilerimize yeni bir yön verecektir.
     Bu Gece İyi Değerlendirilmelidir
Bu gece öyle ya da böyle yapılacaktır. Madem yapılacaksa iyi bir organize ile bu geceden maksimum fayda elde edilmelidir. Yıllarca yapılamayanlar belki bu gece başlayacaktır.
     Dikkate Alınırsa Faydalı Olur Diye Düşünüyorum !!!
         Afyonkarahisar’da buluşup, orada geceye katıldık, dostları gördük mutluk olduk,biz Emirdağ’ını uzaktan seviyoruz yerine mutlaka Emirdağ’ına bir gezi düzenlenmelidir
          Bu gece sonunda katılımcılar dağılmadan 28 Şubat 2010  Pazar günü ilçemizde “Yumurtalı Pide, Mercimekli Bütme, Katmer, Emirdağ Yoğurdu” ile sabah kahvaltısında ağırlanmalı.
Kahvaltıyı takiben İlçemiz mezarlıkları,katılımcıların eğitim gördüğü okulları, cadde ve sokakları, 3.Jandarma Er Eğitim Taburundan boşalan alanlar, Emirdağ Meslek Yüksek okulu ve organize sanayi bölgesine geziler düzenlenmelidir.
Öğleyin ikram edilecek Emirdağ Güveci ile misafirlerimiz uğurlanmalıdır.
Düzenlenecek böyle bir gezi aracılığı yıllarca ilçemize uğramayan hemşerilerimizin anılarını tazelemeleri,ilçemizin ihtiyaçlarını yerinde görmeleri için bir fırsat olacaktır.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments