Cumartesi, Aralık 9, 2023

İyi Bayramlar

Bir Dini bayramı daha birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Kutlayacağımız Ramazan bayramı dolaysıyla kabaran dostluk ve kardeşlik duygularının ülkemiz de hep olmasını ve de yaşamasını dilerken, bayramların bir çok şey gibi eskisi gibi önemlerini ve de özeliklerini kayıp ettiğini üzülerek görüp, yaşıyoruz.
Eskiden bayram heyecanı ile yanıp, tutuşan insanların gerek ekonomik, gerekse sosyal yaşantıda yaşanan dengesizlikler ve çalkantılar dolaysıyla unutmaya başladığı bayramların adı şeker de olsa eskisi gibi tad vermediği bir gerçektir.
Ancak buna rağmen bayramların barışa, kardeşliğe, küskünlüklerin ortadan kalkmasına bir vesile olduğunu unutmamak gerekir.
Çünkü insanların bir arada yaşaması için bir çok neden gibi gerekli olan bayramların da önemli birer etken ve de faktörtörler olduğunu unutmamak gerekir.
Bu dilek ve tememilerimle öncelikle bir bayramda daha birlikte olduğumuz için yurt içinde ve dışında yaşayan çok sevdiğim hemşerilerimin, ülkem de yaşayan insanların, bayramların kutsal sayıldığı dünya ülke insanlarının Ramazan Bayramını kutlar, nice güzel günler içinde yeni bayramlar da birlikte, kardeşçe, dostluk içinde yaşamayı en içten dileklerimle diliyorum.
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments