Çarşamba, Aralık 6, 2023

Her şey bittiği an başlar

Uzun bir yazı olacak, okurken biraz sabırlı olun lütfen. Sizlere iki farklı kimlikle yazacağım.
Birisi Emirdağspor Klüp Başkanı diğeri isi Gazeteci kimliği.

Öncelikle bu takımın kapanması ve kapısına kilit vurulması için dua edenler, aman bana ne diyenler.
Zenginler, fakirler, ağalar ve paşalar. Bilin ki yılmayacağım. Dünyada bana hiçbir güç bunu bana yaptıramaz. İnsan inandığı doğrular uğruna yaşar ve ben bu ilçede sporun bitmesinin, bu ilçe adına
 en büyük kayıp aynı zamanda ayıp olduğuna inanıyorum.
Ne kadar zor olursa olsun, ne kadar yorucu olursa olsun, ızdırap verse de tek başıma kalsam da
Bu Takımın kapısına kilit vurdurmayacağım. Çünkü bu sizin ayıbınız olur.Laf başı geldiğinde
 biz Belçika da güçüz, Eskişehir de güçüz diyorsunuz ya. Taraflı tarafsız şimdi herkes gülüyor halinize.
Korkak tavuklar gibi kaçıyorsunuz.
 Korkuyorsunuz biliyorum, Emirdağspor’un maçına gelecek gücünüz bile yok. İlk maçımızı Eskişehir de oynadık. Emirdağlı olan fakat Emirdağ da yaşamayan herkes orada idi. Gazeteciler, spor adamları ve emekliler ve maç boyunca sizi kınadılar. Nerede suyu sert adamı mert Emirdağlılar.
Tarih yazacak unutmayın, takımına sahip çıkmayanlar ve tek başına mücadele edenleri.
Maça gelince 5 yedik ama hemen sevinmeyin. 16 günde kurulan bir takım elbet fark yer. Ama güçleneceğiz her gün yeni oyuncular geliyor öyle ya da böyle onları takıma katıp pazar günü kendi evimizde oynayacağız. Yeniliriz yeneriz, nasıl olsa sizi ilgilendirmiyor.
Gelmek isterseniz buyurun gelin maç Pazar Saat 14.30’da.Haaa unutmadan artık maçlar ücretli.
Gelirken 3 TL cebinizde olsun.
Günlerdir bu yaşanan olayların yanlış olduğunu her fırsatta söylüyorum bundan sonra da yazmaya devam edeceğim.Hiç kimseden korkum yok doğru bildiğimi yazacağım.İsterseniz beni hapse atın umrumda değil.
Gelelim bize inananlara destek olmaya çalışanlara. Belediyemiz her zaman olduğu gibi yanımızda.Tesislerini kullanıyoruz. Araç ve yol masraflarımızı karşılıyor.Buna da şükür hiç değilse açıkta değiliz.
Ünlü Teknik Direktör Emirdağlı Fuat Çapa’da takıma yardım edeceğini duyurdu dün.Eskişehir Eczacılar Odası Başkanı, Konya Olgun Matbaa, Kombassan Kireç, Köfteci Çavuş Zeki Biçer (Esk) bizim yanımızda.
Altyapı oluşturmak için kurduğumuz Futbol okuluna kayıt olan 13 genç, futbol takımımızdaki 22 futbolcu
teknik kadrodaki 3 hoca ve bizler şimdiye kadar kurulmuş en MÜTEVAZİ Takımla yolumuza devam edeceğiz.
Düşermiyiz bilmiyorum?
Ama onurumuzla çıkıp sahada mücadele edeceğiz yeneriz yeniliriz.
Bu adamda takımla kafayı bozmuş demeyin.
Çünkü bu takım Emirdağspor…..
(Her şey bittiği an başlar)


Gelelim Siyasete Biraz da Gazetecilik….
Biliyorum ki siz siyasetle meşgulsünüz. Kim aday kim değil. Başkan gidecek mi kalacak mı?
CHP ‘de kim aday olacak. MHP’de Uğur Serdar Kargın’ın karşısına aday çıkacak mı? Cengiz Sağlam Aday olacak mı? Hüseyin Duran, Av. Seydi Çelik ismi ne anlama geliyor. DP dengeleri değiştirecek mi?
Ahmet Alkan’ın şansı var mı? Öncelikle şunu belirteyim, AK Parti’nin muhtemelen Belediye Başkanı Adayı mevcut Başkan Cengiz Pala’dır. Şu ana kadar yapılan 8 Anket’te açık ara önde bir isim olan Başkan Pala
 yine aday gösterilecektir.AK Partide Afyonkarahisar, Şuhut ve Emirdağ’da macera aramayacağız söylemi şimdiden kulaktan kulağa yayılmaktadır. Bu bilgi AK Parti Genel merkezinden önemli bir isimden bizzat alınmış ve teyit edilmiş bir bilgidir. Dileyene kaynak gösterilir.
Açıkcası benim de düşüncem de Başkan Pala’nın ile bir dönem daha seçilmesi ve hizmete devam etmesidir.Bundan dolayı şimdiden söyleyeyim.Şayet öngörülerim doğru çıkar ve AK parti adayımız başkan Pala derse benim de oyum kendisinindir.Hüseyin Duran’a oy vermem.Cengiz Sağlam ve Av. Seydi Çelik resmi bir açıklamada bulunmadı onun için şimdiden bir şey yazmak doğru değil.
Gelelim CHP’ye üç aday ve beklenen sürpriz aday aday kim olursa olsun önce sandıktan zaferle çıkmak zorunda. Ön seçim var.Seçim ise farklı bir olay. Onu zaman gösterecek.
Açıkçası beni en çok şaşırtan isim U. Serdar Kargın oldu. MHP’den aday adayı hayırlı olsun.Kendisi bildiğim kadarı ile siyaseti düşünmüyordu.Bunu her fırsatta da dile getiriyordu.Hatta Muhtar adayı bile olmam dediğini bilirim. Anlaşılan fikir değiştirmiş.Karşına MHP’den rakip çıkar mı bilmem.Bekleyip göreceğiz.
DP ise bu seçimin kilit ismlerinden Fatih Koca’nın yönetime girmesi ve Aslan Sayın’ın mücadelesi.Bakalım ne olacak DP seçimim seyrini değiştirecek mi.Ama mutlaka Sayın’ın bir bildiği vardır.
Şimdilik bu kadar. Gidip Futbolculara yemek yapmam lazım iş başa düştü.
Akşama İzmir köfte, pilav ve cacık var. Bir ara yolunuz düşerse beklerim tesislerde yemekhanemizde
 sıcak yemeğimiz her daim var.

Saygılarımla…

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments