Emirdağ’da Berberler ve Kuaförler Ne Zaman Açılacak

Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak? Son günlerde hepimizin aklında olan bu soruya yanıt pek yakında.

0
108

Ülkemizde vakalarına rastlanan koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kampsamında berberler ve kuaförler de İçişleri Bakanlığı genelgesiyle geçici süreliğine kapatılmıştı. Koronavirüs salgınına karşı evlere kapandığımız günlerde berberlerin ve kuaförlerin önemi de ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı tarafından kuaförlerin ve berberlerin ne zaman açılacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Berber, kuaför ve güzellik salonları İçişleri Bakanlığı’nın 21 Mart’ta 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatıldı. Berber ve kuaförlerin bir aydan fazla süredir kapalı olması gönüllü karantina sürecinde ünlü-ünsüz herkesi evde tıraşa yönlendirdi. Çıkan sonuçlar sosyal medyada esprili paylaşımlara da konu olurken tıraş makineleri satışında da patlama yaşandı.

Berberlerin ya da kuaförlerin çalışma yasaklarının kaldırılması, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile gerçekleşecek. Koronavirüs tedbirlerinin kaldırılmasıyla birlikte berberler ve kuaförler yeniden işlerinin başına dönebilecek.