Emirdağ Salı Pazarı Tekrar Açıldı!

Emirdağ İlçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 20 Mart’ta kapatılan Salı pazarı yaklaşık 2 aylık aradan sonra bugün alınan tedbirlerle beraber tekrar açıldı.

Emirdağ İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre, ilçemizde Salı günleri kurulan halk pazarı yeniden hizmet vermeye başladı.
Bugün tekrar açılan pazar zabıta ekiplerince denetlenecek ve her bir satış yeri arasında en az 3 metre mesafe bulunacak. Pazarcı esnafının ağız ve burnunu kapatacak şekilde maske kullanması tedbiri başta olmak üzere belirlenen tüm kurallara uyulacak.

Konuyla ilgili Emirdağ Belediyesi de bir duyuru yaparak Salı Pazarı’nda uyulması gereken kuralları sıraladı :
• Giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışına getirilen kısıtlama kaldırılmıştır.
• Pazar yerlerinde satış yapacak pazarcı esnafı her bir satış yeri, tezgah veya sergi arasında en az 3 metre mesafe olması şartı,
• Pazarcı esnafının ağız ve burnunu kapatacak şekilde maske kullanması şartı getirilmiştir.
• Satış yerleri, tezgahlarda ve sergilerde her türlü hijyen kuralları sağlanacaktır.

Emirdağ Belediyesi açıklamasında; “Yukarıda belirtilen kurallar dahilinde Belediyemiz Zabıta Birimi ve Kolluk Kuvvetleri sürekli denetim yapacak olup kurallara uymayanlar hakkında idari para cezası kesilecektir” dedi.
Bugün açılan ilçemiz Salı Pazarı’nda Uzun Çarşı’ya ve Sobacılar Sokağı’na tezgah atılmadığı görüntülendi.
>Kaynak : Emirdağ Gazetesi