Esigc Yönetim Kurulu Belli Oldu

Emirdağlı; Ertuğrul Altınel, Eskişehir İnternet Gazeteciler Cemiyeti (ESİGC)'nin, denetleme kuruluna seçildi. Cemiyetin, ilk dönem başkanlığına İbrahim Gültekin seçilirken, yönetim ve denetim kurulu şu şekilde oluştu;

Eskişehir internet habercilerinin kurduğu ‘Eskişehir İnternet Gazetecileri Cemiyeti’nin’ (ESİGC) ilk olağan genel kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Haber siteleri ve e-dergi imtiyaz sahibi ve yöneticilerinin üyesi olduğu cemiyetin ilk genel kurulunda, yönetim ve denetim kurulu üyeleri de seçildi.
Emirdağlı; Ertuğrul Altınel, Eskişehir İnternet Gazeteciler Cemiyeti (ESİGC)’nin, denetleme kuruluna seçildi.

Cemiyetin, ilk dönem başkanlığına İbrahim Gültekin seçilirken, yönetim ve denetim kurulu şu şekilde oluştu;
YÖNETİM KURULU
• İbrahim Gültekin – eskisehirhaber.com (İmtiyaz sahibi)
• Gülseren Şenyüzlü – frigyahaber.com (Köşe yazarı)
• Mustafa Sait Keklik – frigyahaber.com (İmtiyaz sahibi)
• Tolga Savaş – porsukgundem.com (İmtiyaz sahibi)
• Ezgi Akyıldız – porsukkultur.com (İmtiyaz sahibi)
• Hakan Demirtaş – haber274.net (İmtiyaz sahibi)
• Saim Buzçetin – eskisehirhaber.com (Program yapımcısı)
DENETİM KURULU
• Ertuğrul Altınel

• Bilal Demiral
• Ahmet Doğanses

ESİGC Başkanı İbrahim Gültekin; genel kurul sonrasında yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır hayalini kurduğumuz oluşumu sonunda gerçekleştirdik. ESİGC, Eskişehir’de internet gazeteciliği mesleğini basın meslek ahlakı ve ilkelerine göre yapan gazetecileri bir çatı altında toplamak için kuruldu. ESİGC ile Eskişehir’de internet medyasını daha ileri noktalara taşımak ve internet gazeteciliğinin doğru algılanması için çalışmalar yapacağız” dedi.
TÜM ÜYELERİN, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KADAR SÖZ HAKKI OLACAK
ESİGC Başkanı Gültekin, “Cemiyet olarak üyelerimiz ile her zaman birlikte hareket edeceğiz. Kurulan yönetim kurulu sadece resmiyette olacak. Tüm üyelerimiz, yönetim kurulu üyeleri kadar söz hakkı olacak’’ dedi. Gültekin, ‘’Hem demokratik bir cemiyet oluşturulduğunu hem de birlik ve beraberliğe’’ işaret etti.
Cemiyet olarak çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceklerini de dile getiren Gültekin, “Nerede kanayan bir yara varsa o yarayı beraber pansuman etmeye çalışacağız. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında eğitimler, seminerler düzenleyeceğiz. Toplumun birçok kesimine faydalı olacak projelere imza atacağız” dedi.
KAPIMIZ TÜM İNTERNET HABERCİLERİNE AÇIK
Gültekin,‘’İnternet gazetecileri cemiyetinin belli kriterleri yerine getiren tüm yayıncılara açık olduğunu, daha güçlü olmak için bir araya geldiklerini ve bu gücün artması için yeni üyeler almaya devam edeceklerini’’ dile getirdi.
HABER: ERTUĞRUL ALTINEL- ESKİŞEHİR