Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana SayfaGüncelCuma Günü’nün Feyz’i Ve Bereketi Üzerinize Olsun İnşallah

Cuma Günü’nün Feyz’i Ve Bereketi Üzerinize Olsun İnşallah

Allah Teâla, Tevbe suresinin 71. ayetinde mealen:
Bismillahirrahmanirrahim.
”Mümin erkeklerle mümin kadınlar da birbirlerinin velileridir. Onlar iyiliği emrederler, kötülükten alıkoyarlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, Allah(c.c) ve Resûlü’ne(s.a.v) itaat ederler. İşte onlara Allah rahmet edecektir. Şüphesiz Allah azizdir, hikmet sahibidir.” buyurmuştur.
(İctimai(toplumsal) şuur; fertlerin dînî ve ahlâki kusurları karşısında da duyarlı olmak zorundadır. Nitekim yukarıdaki âyette, kadın olsun erkek olsun müminlerin, iyiliği emredip kötülükten alıkoymalarının, aralarındaki velayet bağı ve kardeşliğin zaruri bir sonucu olduğuna işaret edilmiştir. Bu görev ve yetki cinsiyet farkı gözetmeden İslâm toplumunun bütün fertlerine verilmiştir.)
Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı meali, Diyanet İslâm Ansiklopedisi eki. Syf: 197
Allah(c.c), cümlemizi; mübarek Cuma gününün hürmetine, rızasına nâil olan müminlerden eyleyip cehennem azabından korusun inşallah. Bununla birlikte ülkemizi saran virüs salgınından da en kısa zamanda kurtularak sağlıklı ve camilerde her vakit cemaatle namaz kılınabilecek günlere dönmemizi; ama tabii ki ancak kaybedince farkına vardığımız nimetlerin kıymetini de idrak etmemizi nasip eylesin inşallah.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments