Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaEmirdağ GündemKaymakam BİLİCİ Konuyu Yerinde İnceledi

Kaymakam BİLİCİ Konuyu Yerinde İnceledi

Emirdağ Kaymakamı Sayın Osman Bilici, Emirdağ İlçesi Hamzahacılı Köyü Sınırlarında Bulunan Pınarbaşı Regülâtöründe İncelemelerde Bulundu.

İncelemeler sırasında Kaymakam Bilici’ye, Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Hüseyin GÜLMEZ, Çıldırım Sulama Birlik Başkanı Mehmet DURMAZ, Çıldırım Sulama Birliği Müdürü Abdülkadir YILDIRIM ve Yenikapı Köyü Muhtarı Turgut ERGÜN eşlik etti.

    Son dönemde sosyal medyada gündem olan Emirdağ İlçesine bağlı Hamzahacılı köyü sınırlarında bulunan ve Sakarya Nehri’nin kollarından birisi olan, bulunduğu bölgede sulu tarım yapılmasına olanak sağlayan Pınarbaşı Regülatörü’nün kuruması sonucunda bölgede oluşan mağduriyetlerin önüne geçilmesi için Kaymakam BİLİCİ konuyu yerinde inceledi.

    

Konu ile ilgili olarak Emirdağ Kaymakam BİLİCİ; “Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen ÇİÇEK himayelerinde başlatılan çalışmaların takipçisi olacağını ve gelinen noktanın üzüntü verici olduğunu, bundan sonra bölgede bulunan sondaj çalışmalarının denetimi için ilgili kurumlara gerekli talimatların verileceğini belirterek, yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerle regülatörün tekrar eski günlere döneceğini umut etmekteyiz”dedi.

    Yapılan incelemelerin ardından Yenikapı köyü’ nü ziyaret eden Kaymakam BİLİCİ, köylülerle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments