“İlçe Salgın Denetim Merkezi” Toplantısı Yapıldı

“İlçe Salgın Denetim Merkezi” Toplantısı Kaymakamımız Sayın Osman Bilici Başkanlığında Yapıldı.

0
44

Korona virüs ile mücadele kapsamında yapılan toplantıda ilçe salgın denetim merkezi, mahalle denetim ekipleri ile filyasyon ve izolasyon sisteminin kurulmasına karar verildi.
Covid¬19 kapsamında alınan önlemlere ek olarak; Salgın ile mücadele amacıyla yürütülen denetim faaliyetlerinin tek elden yönetimi, her türlü şikâyet ve ihbarın yapılabileceği çağrı sisteminin kurulması, denetim faaliyetlerine dair uzman denetim ekiplerinin kurulması, tedbirlere uyan işyerlerinin ödüllendirilmesi, aykırı hareket edenlerin idari para cezası ile cezalandırılması ve denetimlerin arttırılarak sürdürülmesine karar verildi.
Kuruluş kararı alınan İlçe Salgın Denetim Merkezinin (İSDEM) faaliyetlerinin; denetim planlamasını yapmak, mahalle denetim ve işyeri denetim ekiplerinin koordinasyonunu sağlamak ve gelen ihbar/şikayet ile ilgili denetim ekiplerine iletmek olduğu karara bağlandı. İSDEM ekiplerinin ise 7 gün 24 saat esasına göre yeterli sayıda personelin Kaymakamlık birimleri, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, kolluk birimleri personeli arasından görevlendirileceği belirlendi.