Covid- 19 Tedbirlerine Yönelik Denetimler Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığı’nın “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile Türkiye genelinde başlattığı Covid- 19 tedbirlerine yönelik denetimler Emirdağ genelinde de bütün kurumlarımızın katılımıyla yapılmaya devam ediyor.

0
204

Denetimler kapsamında ilçemizde; lokantalar, kafeler, restoranlar, camiler, hamamlar, kahvehaneler, çay bahçeleri, düğün ve nikah salonları, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafeler, manavlar, taksi durakları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları başta olmak üzere tüm iş kolları ve yaşam alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen etkin denetimlerde vatandaşlarımıza, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel ilkeleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat etmeleri konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. Denetimlerde pandemi kurallarına riayet etmeyenlerle ilgili 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince cezai işlem uygulanmaktadır.

Denetimlerle ilgili açıklama yapan Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici; “İlçemizde koranavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığımızın Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) uygulaması hayata geçirilmiştir. İlçe Salgın Denetim Merkezimiz koordinasyonunda hem işyeri hem de mahalle denetim ekiplerimiz oluşturulmuş olup 7/24 denetim faaliyetlerini yürütmektedirler” dedi.