Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaKöşe YazılarıSizlerden GelenlerOğlum Kanseri Yendi Ama İhaneti Yenemedi

Oğlum Kanseri Yendi Ama İhaneti Yenemedi

Şarkıcı Murat Göğebakan'ın annesi Hatice Göğebakan vefat eden oğlunun ardından yürek burkan bir hikayeyi ilk kez anlattı.

31 Temmuz 2014 yılında vefat eden Murat Göğebakan Sema Bekmez ile 2000 yılında evlendi ve bu evlilik 11 yıl sürdü.

Aşık olarak evlenmiştir çok mutlu bir evliliği vardır. Şöhretinin zirvesindedir. Gribe yakalanmış ve hiç geçmemektedir. Konserleri ve çok yoğun bir programı vardır.
Karısının ısrarı ile grip ilacı almak için doktora gider. Vücudundaki morlukları gören doktor lösemiden şüphelenir. Hastaneye yatırmak isteyince ; Benim söz verdiğim konserlerim var ilacımı verin gideyim der..
Doktor hiç bir yere gidemezsin, bütün programını iptal et diyerek hastaneye yatırır. Lösemi olduğu anlaşılır. Aylarca hastaneden çıkamaz. Hastalık yeni başlarken teşhis edilmiştir. Morali çok yüksektir. Allah inancı ve eşinin sevgisi en büyük dayanağıdır.
Hastane kapısına :
« Benim büyük bir Rabbim, küçük bir derdim var » yazan bir kağıt astırır. Her gün bu kağıda bakar. Aylarca kaldığı hastaneden kanseri yenerek çıkar.
Hastalığı sebebi ile çalışamaması, yaptığı masraflar yüzünden bir hayli borçlanmıştır. Müziğe geri döner ve borçlarını ödemeye başlar.
Fakat acı bir sürpriz onu bekliyordur. Çok sevdiği eşinin kendini aldattığını öğrenir. Karısından boşanır. Bu ihaneti bir türlü kabullenemez ve içine kapanır.
Hastalığı tekrar nükseder. Bu sefer tedavi işe yaramaz.
Dönem dönem 2004 yılına kadar tedavisi devam eder . Beş yıl süren mücadelenin ardından 46 yaşında kansere yenik düşerek hayatını kaybeder.

Ölmeden önce bir rüya görerek öleceğini anlar.

Göğebakan rüyayı gördükten sonra hemşehrisi ünlü rüya yorumcusu Mehmet Emin Kırgil’in yanına giderek Hz Şehit Kafer türbesini ziyaret eder ve rüyasını anlatır.
BEMBEYAZ KANATLARI OLAN BİR KUŞ…
Göğebakan ziyaret sırasında Kırgil’e bir beyaz kuşun kendisini aldığını söyleyerek, “Beyaz bembayaz kanatları olan bir kuş aldı götürdü beni. Pencereden aldı beni, ben de ayaklarından tuttum, kanat çırparak götürdü beni.
Binaların arasından geçtik. Sağlı sollu şekiller yazılar vardı eski yazıydı. Götürdü yere bıraktı beni. Orada sen şunu yap şen bunu yap diye talimat verdi” diyerek “Kuş gelip beni götürdüğünde galiba gidiyoruz” dedi.
Kırgil ise rüyanın Göğebakan’ın tekrar yükselişe geçeceğini, ömrünün uzayacağını söyledi. Ancak Göğebakan buna inanmayarak, “Emin, türbedeyiz, rüyayı düzgün yorumla” dedi.
Bunun üzerine Kırgil, “Beyaz kuş dertlerinden sıkıntılarından kurtulacağının işareti” diye yorum yaptı.
Ancak Göğebakan buna da inanmayarak, “Emin işte geldik işte gidiyoruz” diye yanıt verdi.
ANCAK O ÖLECEĞİNİ BİLİYORDU
Göğebakan, daha sonra küresinin 15 olduğunu daha önce ayda bir kan alırken, bunun 4 güne düştüğünü belirterek, “Aldığımız kanı 4 günde tükettik. Şimdi özel bir hastaneye gidip yine kan alacağım” dedi. Kırgil ise bütün bu konuşmaları cep telefonu kamerası ile çekti.
Kırgil, Göğebakan’ın öleceğini önceden bildiğini bunu rüyasında da gördüğünü belirterek, “Ben rüyasını kendisinin moralini bozmamak için farklı yorumladım. Ancak o öleceğini biliyordu. ‘İşte geldim işte gidiyorum‘ dedi. Öyle de yaptı dedi.

Murat gögebakan ın annesinin sözleri olayı özetledi

Oğlum kanseri yendi ama ihaneti yenemedi…
Allah herkesi birbirini seven sayan iyi insanlarla buluştursun karakterin çatlaksa yuva kurmaya kalkmayacaksın ne kadın ne erkek kimse kimsenin namusu şerefi ve duygularıyla oynamaya hakkı yok her ne kadar yapanın ayıbıysada aile bütünlüğü kutsaldır eline beline diline sahip olamayanlar bu kutsallığa hiç bulaşmasın
Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun.. Murat GÖĞEBAKAN

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments