Teşekkürler Can Azerbaycan

Recep Tuncer Sarı’ya Teşekkürname Belgesi Takdimi
Belçika’da ikamet eden Emirdağlı Recep Tuncer Sarı’ya; Azerbaycan Diaspora Bakanı Fuad Muradov Sadr’dan teşekkürname belgesi takdim edildi. Aynı zamanda Recep Tuncer Sarı; Türkiye’ye geldiğinde Eskişehir’de ve Emirdağ’da ikamet etmektedir.

Recep Tuncer Sarı kimdir?

1960 yılında Emirdağ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Emirdağ’da aldı. 1980’de Eskişehir Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Belçika Gent kentine gitti. Belçika’da bir taraftan iş hayatına devam ederken bir taraftan da geçtiğimiz yıllarda Türk Ocağı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Ocağı çatısı altında Belçika Türkleri, Türk Dünyası ve Emirdağ ile ilgili kültürel ve sosyal alanda çalışmalarda bulundu. Belçika Türk toplumunun millî şuurunu güçlendirmek amacıyla; Türk kültürü ve Türk dili ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenledi. Belçika’dan Türk dünyasına ve Emirdağ’a yapılan sosyal dayanışma ve yardımlaşma konularında öncülük ederek katkı ve destek sağladı.

TEŞEKKÜRLER CAN AZERBAYCAN.

Emirdağlı gurbetçi Recep Tuncer Sarı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmak için; mensubu olduğum aziz Türk milletine hizmet yolunda, Azerbaycan Diaspora Bakanımızdan almış olduğum ‘Teşekkürname’ şahsım için onur ve gururdur. Şahsıma değer ve kıymet verilip böyle bir belge ile taltif edildiğim için sayın bakanımız Fuat Muradov Sadr’a ve çalışma arkadaşlarına minnet duygularım ile sonsuz teşekkür ederim. Ömrüm olduğu sürece Aziz Milletimin ve Can Azerbaycan’ın milliî menfaatlarının yanında olup hizmet etmeye devam edeceğim. Bu vesile ile Diaspora Bakanımız Fuat Muradov ve çalışma arkadaşlarının, Azerbaycan Türklerinin ‘Dünya Azerbaycanlıları’ Hemreylik (Dayanışma ve birleşme) gününü tebrik ediyorum’’ dedi.

ERTUĞRUL ALTINEL http://emirdag.net.tr