Bitlis şehitlerimizin kimlikleri ve memleketleri belli oldu

Bingöl'den Bitlis Tatvan'a gitmek üzere havalanan ve irtibat kesildikten sonra düştüğü haberi alınan helikopterin içinde bulunan askeri personelden 11 askerimiz şehit olurken 2 askerimiz ise yaralandı.

Bitlis Tatvan kırsalındaki helikopter kazasında 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı.
MSB’den yapılan açıklamada askeri helikopterin düşmesi sonucu Korgeneral Osman Erbaş, Astsubay Nazmi Yılmaz, Albay Şentürk Aydınyer, Yüzbaşı Salih Sarıoğlu, Astsubay Mehmet Demir, Astsubay Ömer Umulu, Yüzbaşı Tayfun Kureş, Yüzbaşı Gökhan Uysal, Astsubay Şükrü Karadirek, Uzman Çavuş Tolga Demirci ile Uzman Çavuş Hakan Gül şehit olduğu bildirildi.

Şehitlerimizin Kimlikleri Belli Oldu
Kaza yapan helikopterde şehit düşen askerlerimizin kimlikleri ve şehirleri belli oldu. Kaza sonucu şehit düşen ve Kars nüfusuna kayıtlı olan Albay Şentürk Aydınyer‘in şehadet haberi Ankara’daki evine ulaştı. Evli ve 2 çocuk babası olan şehit Aydınyer’in evi dev Türk bayrakları ile donatıldı.
Helikopter kazasında şehit düşen 36 yaşındaki Kurmay Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş‘in acı haberi memleketi Trabzon’a ulaştı. Evli ve 1 çocuk babası olan şehidimizin naaşının ise ailesinin yaşadığı şehir olan Ankara’da toprağa verileceği öğrenildi.

PİLOT YÜZBAŞI GÖKHAN UYSAL
Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal’ın acı haberi Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan baba evine ulaştı.
Çocuklarının şehit olduğunu eve gelen askeri yetkililerden öğrenen Yaşar ve Beyhan Uysal çifti gözyaşlarına boğuldu. Uysal’ın, evli ve biri 40 günlük 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Bitlis’te kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askerlerden Yüzbaşı Salih Sarıoğlu‘nun ise Samsun’un Bafra ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Şehidimizin naaşının Ankara’da toprağa verileceği bilgisine ulaşıldı.
Tüm Türkiye’yi yasa boğan helikopter kazasında şehit düşen Topçu Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz‘ın acı haberi Kahramanmaraş‘taki baba ocağına ulaştı. Şehidimizin ailesine acı haberi Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve beraberindeki askeri yetkililer verdi. Evli ve 1 çocuk babası olan Nazmi Yılmaz’ın 1’i polis 3 kardeşi bulunduğu, TSK bünyesine ise 2014 yılında katıldığı öğrenildi. Şehidimizin Afşin’de düzenlenecek olan törenle toprağa verileceği aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Amasya ve Kırıkkale’ye De Şehit Ateşi Düştü
Düşen helikopterin içinde bulunan 40 yaşındaki Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu‘nun acı haberi memleketi Kırıkkale‘ye ulaştı. Evli ve 3 çocuk babası olan şehidimizin naaşının memleketi Kırıkkale’de toprağa verileceği öğrenildi.
Şehit Piyade Hakan Gül’ün ise Amasya nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı. Şehidimizin acı haberi Amasya merkeze bağlı Doğantepe Köyü’nde ikamet eden ailesine ulaştı. Şehit Gül’ün cenazesinin Amasya’da toprağa verileceği öğrenildi.
Helikopter kazasında şehit olan Teknisyen Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek‘in acı haberi ise Afyonkarahisar‘daki baba ocağına ulaştı. 3 ay önce baba olan şehidimizin cenaze töreninin yer ve zamanı hakkında açıklama yapılacağı öğrenildi.
ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ ŞÜKRÜ KARADİREK (29) – (AFYONKARAHİSAR)

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki helikopter kazasında şehit düşen Helikopter Teknisyen Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek’in Afyonkarahisar‘daki ailesine şehadet haberi verildi.

Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Yasin Evcin, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk, 29 yaşındaki Helikopter Teknisyen Kıdemli Astsubay Şükrü Karadirek’in şehadet haberini, Osmangazi Mahallesi’nde oturan baba İbrahim ve anne Şerife Karadirek’e ulaştırdı. Şehidin evine ve evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehit Karadirek’in evli ve 5 aylık oğlu olduğu bir hafta önce de ailesini ziyaret ettiği öğrenildi.