Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları

Kademeli Normalleşme Süreci kapsamında Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu birçok vatandaşımızı ilgilendiren önemli kararlar almıştır.

Kademeli Normalleşme Süreci kapsamında Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu birçok vatandaşımızı ilgilendiren önemli kararlar almıştır.
Bu kararlardan bazıları:
📌 Eskişehir Şehrimizde hafta içi saat 21.00’den sonra uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, artış gösteren vaka sayıları nedeniyle Cuma 21.00 ile Pazartesi 05.00 arası 2 günlük kısıtlama şeklinde istisna kapsamı dışında kalan tüm vatandaşlarımız için uygulanacaktır.
📌 Hafta içi 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın 10.00-14.00, 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimizin ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler haricinde bu yaş gruplarına sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir.
📌65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimizin toplu taşımadan faydalanabilmeleri kısıtlaması getirilmiştir. Bu karardan işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar, sağlık randevusu olanlar, özel gereksinime muhtaç çocuğu olanlar, bakıcılık faaliyeti yürütenler ve yüz yüze eğitim faaliyetlerine izin verilen tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler hariç tutulacaktır.
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu tüm kararlara Eskişehir Valiliği’nin web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
🔗 http://www.eskisehir.gov.tr/kademeli-normallesme-sureci…