Yurtdışından Gelenlere PCR Kolaylığı

1 Haziran'dan itibaren Türkiye genelinde başlayan kademeli normalleşmeden gurbetcilere de kolaylık geldi. Ülkeye girişlerde istenen PCR testi son 6 ay içinde hastalığı atlayanlar ve son 14 gün önce 2 doz aşısını vurulan vatandaşlardan istenmeyecek.

1 Haziran’dan itibaren Türkiye genelinde başlayan kademeli normalleşmeden gurbetcilere de kolaylık geldi.
Ülkeye girişlerde istenen PCR testi son 6 ay içinde hastalığı atlayanlar ve son 14 gün önce 2 doz aşısını vurulan vatandaşlardan istenmeyecek.

1 Haziran tarihinde iç işleri bakanlığı tarafından onaylanan belge ile Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye girişte Covid hastalığının üzerinden en az 28 gün geçen ve bulaşma riskinin olmadığını yaşadıkları ülkelerden belgeleyenlerden
Covid hastalığının üzerinden 6 aydan fazla süre geçip tek doz aşısının yapıldığını belgeleyenlerden PCR testi istenmeyecek. Girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten en az 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten en az 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli olacak.