Kaymakam Bilici’ nin Köy Ziyaretleri Devam Ediyor

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Teberci, İlçe Müftüsü Aytekin Akçin, İlçe Özel İdare Müdürü Ömer Kaya ve İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüseyin Gülmez ile birlikte Veysel Köyü’ ne ziyarette bulundu.
Köy muhtarı Cevat Deveci ve köy halkı tarafından karşılanan Kaymakam Bilici, köy konağının bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Köylülerle sohbet eden Kaymakam Bilici, köy halkı ve muhtardan köylülerin sorunları hakkında bilgi aldı.
Vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek sorunlarının çözümü için kaymakamlık olarak gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Kaymakam Bilici, sözlerine şu şekilde devam etti: “Köylerimizi devamlı gezerek köy muhtarlarımızla birlikte, köylerin sorunlarını tespit etmeye çalışıyoruz. Amacımız köylerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olarak sorunların çözümlerini bulmak ve köylerdeki eksikleri yerinde tespit ederek en kısa sürede giderilmesini sağlamaktır” dedi.
“Veysel Karani Türbesi’ nde İnceleme”
Kaymakam Bilici, köy halkı ile sohbetinden sonra Veysel Karani’ ye ait olduğu rivayet edilen türbede incelemelerde bulundu. Türbede edilen duanın ardından, gerekli incelemeleri yapan Kaymakam Bilici, türbenin tamiratı ile ilgili sorunları, ilgili müdürlere not aldırdı.
Kaymakam Osman Bilici, konu ile ilgili açıklamalarında, “Veysel köyümüzün kıymetli güzel insanları ile bir araya gelmenin sevincini yaşadık. Veysel Karani türbesini ziyaret ederek burada yapılması gerek tamirat ve tadilat işlemleri ilgili sorunları not aldık. İnşallah Veysel Karani türbesi için gerekli birimlerle görüşmelerimizi yapıp çözüme ulaştıracağız” ifadelerine yer verdi.
Kaymakam Bilici, köy muhtarı ve köy halkına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettikten sonra ziyaretini sonlandırdı.
“Köy Halkı Ziyaretten Memnun Kaldı”
Kaymakam Bilici ve beraberindekilerin köylerine yaptıkları ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren köylüler, “Devlet büyüklerimizin köyümüze gelerek bizler ile ilgilenmeleri ve sorunlarımızı dinlemeleri bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah ilçemize geldiği günden beri çalışkanlığıyla adından sıkça söz ettiren kaymakamımız sayesinde sorunlarımız çözüme kavuşur” şeklinde konuştular.