Sizler Bize Ailelerinizin Emanetisiniz

Emirdağ Kadın Kooperatifi Başkanı Filiz Bilici, beraberinde kooperatif üyeleri ile birlikte, Kredi Yurtlar Kurumunda kalan Emirdağ Meslek Yüksekokulu kız öğrencileriyle KYK Konferans Salonunda bir araya geldi.

Emirdağ Kadın Kooperatifi Başkan ve Üyeleri Kız Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Emirdağ Kadın Kooperatifi Başkanı Filiz Bilici, beraberinde kooperatif üyeleri ile birlikte, Kredi Yurtlar Kurumunda kalan Emirdağ Meslek Yüksekokulu kız öğrencileriyle KYK Konferans Salonunda bir araya geldi.
Sizler Bize Ailelerinizin Emanetisiniz
Konuşmasına kendisini ve kooperatif üyelerini tanıtarak başlayan Filiz Bilici, “Üniversite hayatı, hayatımızın önemli parçalarından biri. Birçoğunuz ailelerinizden belki de ilk defa ayrıldınız ama sorumluluk duygusunun gelişmesi için bu önemli bir adım. Sizler buraya iyi bir eğitim almak ve gelecek hayatınızı şekillendirmek için geldiniz. Bizler de size bu süreçte elimizden geldiğince yardımcı olmak için buradayız. Sizler bize ailelerinizin emanetisiniz ve biz bu emanetlere yani sizlere sahip çıkmak zorundayız. Bu anlamda kendinizi şanslı sayabilirsiniz zira arkanızda sizlerin Emirdağ’ da huzurlu ve güvenli bir şekilde eğitim almanızı isteyen bunun için çalışan Emirdağ Kaymakamlığı ve Emirdağ Belediyesi var” dedi.
Emirdağ Kadın Kooperatifinin faaliyetleri ve yapılan işler hakkında bilgiler veren Kooperatif Başkanı Filiz Bilici, kurulduğu günden bu yana kısa zamanda güzel işler başardıklarını belirtti. Kooperatif binasında kadınların dolu dolu zaman geçirebilecekleri sosyal aktivitelerin olduğunu, her zaman farklı etkinlik ve eğitimlerin düzenlendiğini, kız öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek için güvenli ve donanımlı bir yer olduğunu ifade eden Filiz Bilici, istedikleri zaman gönül rahatlığıyla kooperatifi ziyaret edebileceklerini de sözlerine ekledi.
Sizler Burada Yalnız değilsiniz, Kendinizi Asla Yalnız Hissetmeyin
Kooperatif başkanı Filiz Bilici sözlerine şu şekilde devam etti: “Sizler burada yalnız değilsiniz, kendinizi asla yalnız hissetmeyin, bizim kooperatif olarak kapımız sizlere daima açık. Bizler gelecekte güçlü ve donanımlı bir şekilde yetişmiş, kendi ayakları üzerinde durabilen kadınlar görmek istiyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sorunlarınızın çözümünde elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.
Siz değerli kız öğrencilerimizin burada yalnız olmadığınızı; maddi, manevi her anlamda destekçiniz olduğumuzu unutmayın.
Konuşmasının sonunda, “Siz değerli kız öğrencilerimizin burada yalnız olmadığınızı; maddi, manevi her anlamda destekçiniz olduğumuzu unutmayın. Bizler buraya sizler için geldik, sizin yanınızda ve destekçiniz olduğumuzu bilmeniz için geldik. Bundan sonra da sık sık bir araya gelerek bu tür programları gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılınızın sizlere başarı, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyor ve eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.