Kaymakam Bilici’ den Mustafa Çekiç Ortaokuluna Ziyaret

Kaymakam Osman Bilici, okul ziyaretleri kapsamında Mustafa Çekiç Ortaokulunu ziyaret etti.
Okul Müdürü Uğur Esan ve okul idarecileri tarafından karşılanan Kaymakam Bilici, ilk olarak okul öğrencilerinden oluşan ve Afyonkarahisar’da ilk olan Floor Curling takımıyla bir araya geldi.
Adana’da düzenlenen Floor Curling Türkiye Şampiyonasında yarı finale kadar yükselerek Afyonkarahisar’ı ve Emirdağ’ı temsil eden genç sporcuları gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarıdan tek tek tebrik eden Kaymakam Bilici, sporcu öğrencilere böylesine büyük bir organizasyonda ilçemizi hatta ilimizi temsil ettikleri için teşekkür ederek hediye ile ödüllendirdi.
Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenler ile kısa bir görüşme gerçekleştiren Kaymakam Bilici, öğretmenlere tam anlamıyla başarılı bir öğrenci yetiştirmek için akademik başarının yanında, öğrencilerin farklı yeteneklerini keşfederek onları kültürel, sportif, bilimsel ve sanatsal alanlarda da yetiştirip ön plana çıkarmak gerektiğini belirtti.
Kaymakam Osman Bilici, “Mustafa Çekiç Ortaokulu’nun farklı konularda gösterdiği başarılardan dolayı Emirdağ’ da marka olma yolunda ilerlediğini belirterek, bunun daha ilerilere taşınmasının öğretmenlerin gayreti ve fedakarlığıyla olacağını ifade etti.
Öğretmenlerden Emirdağ’da eğitim ve öğretim kalitesini artıracak projeler üretmelerini ve var olan projelerin içerisinde yer almalarını isteyen Kaymakam Bilici, eğitim için atılan her adımı ve üretilen her projeyi desteklemeye çalışacaklarını belirtti.
Kaymakam Bilici, ziyaretinin sonunda Adana’da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında yarı finale kadar çıkma başarısı gösteren Floor Curling takımı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaymakam Bilici’ye ziyaretleri sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti.