Bireysel Beceri ancak Oyun Kazandırır,
Şampiyon Olmak için Ekip Çalışması Gerekir

Bireysel Beceri ancak Oyun Kazandırır, Şampiyon Olmak için Ekip Çalışması Gerekir!
EA (57) K, Sivrihisar ilçesi
Aralık 2020’den beridir tiroit bezi sol tarafta 10 mm kireçlenme içeren nodül nedenle takip ve tedavimiz altındaki hastamıza iğne biyopsisi önerilmişti. Ancak Ocak 2021’de gerçekleşebilen iğne biyopsisinde «tanı konulamaz» raporlanmış, Mart 2021’de tekrarlanan iğne biyopsisinde ise %97-99 «iyi huylu» raporlanmıştı.
Takip kararı verilen hastamızın 8 Nisan 2022’deki kontrol ultrasonunda; tiroit bezi sol taraftaki nodül büyüklüğünün 16 mm olduğu ve karın ağrısı nedenle aynı gün çektirilen ultrasonda ise safra kesesinde çok sayıda taş bulunduğu raporlanmış, ameliyat kararı verilmişti.
Sinir görüntüleme sistemi eşliğinde tiroit bezi sol tarafı tastamam çıkartıldıktan sonra safra kesesi de kapalı (Laparoskopik) yöntemle bütünlüğü bozulmaksızın alındı.
Hastamız, herhangi bir sorun olmaksızın uyandırıldı.
Gerçekleştirilen ameliyatın selâmetle sonuçlanması için başarıyla geçilmesi gereken bir köprü vardır; süresi bazen kısa, bazen ise uzundur; başında hoşgörü, ortasında sabır, sonunda şükür vardır.
Köprü ne kadar uzun olursa olsun; hoşgörüsü de sabrı da şükrü de sınırsız olan ekibimizi oluşturan;
1. Asistan Nurcan DÜLGER, 2. Asistan Elif EKER, Anestezi Teknisyeni Merve Nur GÖDEK , Sinir Görüntüleme Sistemi Teknikeri Aslı ÖZTEKİN ve Işık Asistanı Ulaş SÖYÜT’e teşekkürlerimi sunarım.

Dr. Kayıhan ÇAĞLAR

@kayihancaglargenelcerrahi  · Cerrah