Meteoroloji Bölge Bölge Açıklayarak Uyardı

Türkiye’nin dört bir yanında sağanak yağışın beklediğiyle ilgili yapılan açıklamalar merakla takip ediliyor. Özellikle sıcaklıkların önümüzdeki günlerde düşmesiyle ilgili gelişmeler de araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanlığı Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Yüksel Yağan, yurt genelinde, yarın ve hafta sonu hava sıcaklıklarına ilişkin bilgi verdi. Yağan, yurdun büyük bir kısmının yağışlı olacağını ve bu gece itibarıyla sıcaklıkların oldukça düşeceğini aktardı.
Bu geceden itibaren sıcaklıklar oldukça düşecek.
Yarın İstanbul’da 18, Ankara’da 15 dereceleri göreceğiz. Kuvvetli yağışlarımız da var. Marmara’nın güneydoğusu, Bolu Dağı ve geçidi, Afyonkarahisar’ın yüksekleri ve orta ve Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde, Erciyes’te, Uludağ’da, yani yurdun 1000, 1500, 2 bin metre yüksekliklerde yarın çok şiddetli olmayan bir kar yağışı göreceğiz. Bu kar yağışlarını özellikle bu gece 00.00’dan itibaren ve sabah saatlerinde bekleniyor.
Soğuk hava perşembe ve cuma 2 gün etkisini gösterecek.
En etkili olacağı gün ise perşembe olacak. Soğuk hava, kısmen cumartesi gününden sonra geçecek. Cumartesiden itibaren hava sıcaklıkları mevsim normallerine yaklaşacak.
Pazar günü, İstanbul 24, Ankara 26 derecelere kadar çıkacak. Pazartesi yine bir yağışlı sistem daha gelecek ama mevsim normalleri civarına gelecek. Yani önümüzdeki hafta bir bahar havası yaşayacağız.