Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaGüncelKararlar Peş Peşe Açıklandı

Kararlar Peş Peşe Açıklandı

Yurt genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları sonrası eğitime farklı noktalarda ara verilmeye başladı. Zonguldak’ta etkili olan fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Okullar 20 Kasım Pazartesi günü tatil edildi. İstanbul’da da Yeşilçay Deresi’nin taştığı Şile’de de öğrencilere tatil haberi geldi.
ZONGULDAK’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ
Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 günü izinli sayılacak. Karar şu ifadelerle duyuruldu:

“Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
İSTANBUL’UN ŞİLE İLÇESİNDE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ
İstanbul Valiliği ise Şile’de ilk ve orta dereceli okullara 1 gün ara verildiğini duyurdu. Valiliğin açıklaması şu şekilde:

“İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile’de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments