Menu
RSS
Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması "GELİR"

Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması …

Bu haftaki konuğumuz da F...

NERDE O KOMŞULAR

NERDE O KOMŞULAR

Sosyal medyada açlık, yok...

Depresyondan kurtulmak için 4 öneri

Depresyondan kurtulmak için 4 öneri

Sonbaharı geride bırakıp ...

Pirinç

Pirinç

Gardırobunuza bir bardak ...

WhatsApp toplu mesaj dönemi sona erdi

WhatsApp toplu mesaj dönemi sona er…

Dünyanın en popüler mesaj...

SEYREKBASAN

SEYREKBASAN

(1919 - 1984)Türkünün kon...

DERS ALMAMIZ DİLEĞİYLE

DERS ALMAMIZ DİLEĞİYLE

Apple kurucu ortağı ve CE...

Bende Kaymakam olmak istiyorum

Bende Kaymakam olmak istiyorum

Emirdağ Mithatpaşa Ortaok...

Ne Oldum Deme !

Ne Oldum Deme !

Genç adam iyi bir terziym...

“Akıl Ve Zeka Oyunları Atölye Sınıfı” açılışı yapıldı

“Akıl Ve Zeka Oyunları Atölye Sınıf…

    Emirdağ Cumhuriyet İl...

Prev Next
Hasan Doğan

Hasan Doğan

Mekânın Cennet Olsun Başbuğum

Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu, efsane lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in 4.4.2015 Tarihinde ölüm yıl dönümü Anısına gazetedeki köşe yazım.
*
*
4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i n vefatının üzerinden bunca sene geçmesine rağmen kendisine karşı beslediğim sevgi hiç azalmamış, sahip olduğum bağlılık ve sadakat hiç eksilmemiştir.
*
11 yaşındayım, Başbuğ Türkeş arabası ile evimizin önünden geçerken el salladığımda arabasını durdurdu ellini öptüm, saçlarımı okşadı ve adımı sordu. Bir zaman sonra Başbuğ Türkeş den bayram tebriki geldi. 11 yaşında yolunuzu kesip eliniz öpen bir çocuğun adresini öğrenip ve ona bayram tebriki göndereceksiniz. Ve bu bayram tebriki 1980 ihtilalına kadar her bayram kesintisiz devam edecek.
*
1980 ihtilalinde tutuklanan ve 4,5 yıl hapis yatan Başbuğ, yıllar sonra Avrupa ya geldiğin de, başını okşadı bayram kartı gönderdiği o çocuk Başbuğun Avrupa ya Hollanda ya geldiğin hep yanı başında oldu.

Hollanda da kalabalık bir salonda, Bozkurtlarına sohbetin de, verilen mücadele ve Şehidimiz Ercüment YAHNİCİ anlatırken ağzından şu sözler dökülmüştü.

“Aslan gibi bir yiğitti kapıdan sığmazdı benim elimde yetişmişti, çok severdim, pırıl pırıl bir çocuktu. Annesi balkondan Ercüment'i yolcu ederken hainler Anasının gözü önünde şehit ettiler. Mezara indirirken başındaydım. Mezara bile sığmadı yavrum...”
Şehidimizin hatırasını anlatırken gözlerinden yaşlar akmaya başladı. Güvenlik ekibinde yer aldığım için hemen arkasında dikiliyorum. Bana döndü göz göze geldik. O an, o gözyaşları hayatımın sonuna kadar silinmeyecek bir anıdır.
*
O gözyaşı; Verilen şanlı bir mücadelenin simgesiydi…
O Gözyaşı; Fikir, İman, Ülkü aşkıydı…
O Gözyaşı; Vatan için, millet için Allah için akıtılan gözyaşıydı…
O Gözyaşı; Genç yaşlarda Toprağa verdiği Evlatlarının şehitlerin hatırasıydı…
*
BAŞBUĞ BİZLERE EVLATLARIM DERDİ…

1990 yılında Türkiye kesin dönüş yapıp Başbuğumun huzuruna çıktığımda. Evladım kesin dönüş yaptın mı? Sorusunu akabinde, büyük bir şeref tevdi ederek şahsımı MHP Merkez Karar Kurulu üyeliği ile onurlandırdı. En genç MKK üyesi olarak başladığım bu görevde, Başbuğ ile iki kurultay ve Sn. Bahçeliyle ile iki kurultay olmak üzere 12 yıl aralıksız görev yapma gururunu yaşadım.
*
Başbuğum la öyle güzel anılarım, çalışmalarımız oldu ki, Vatan, Millet ve Davam için böyle büyük bir devlet adamı bir liderle çalışmayı nasip ettiği için Allah'a şükrediyorum. Ömrümün sonuna kadar bu onur bana yeter diye düşünüyorum.
*
Ülkücü olmanın onurunu yaşıyorum. Gururunu taşıyorum.
*
Eskişehir'e en son gelişinde hanemizi şereflendiren, evimde ağırlamaktan onur duydum Başbuğum la, yenilen yemek ve edilen sohbet esnasında kulağıma küpe olacak nasihatini sizlerle paylaşmak istiyorum.
*
“Hasan Evladım, tanıdığın her yeni kişiye bir soru işareti koy, ' ? ' tanıdıkça olumlu ise soru işaretini silmeye başla ama noktayı silme. Nokta hep kalsın.’’
*
*

Başbuğ Alparslan Türkeş anlamak için Türk İslam kültürünü iyi özümsemek gerekir. 80 yıllık hayatının hemen-hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Türk-İslam Ülküsünün kurucusu, Türk dünyasının lideri, Turan sevdalısı Alparslan Türkeş, Allah'a ve Türk Milletine inancı, dik duruşu, cesareti, bilgisi, kültürü, Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlılığı, sadakati, Türk ırkına olan güveni ile Türk Milliyetçiliğinin, Türk Milliyetçilerinin, Ülkücü Hareketin sembolü, her hal ve şartta Cumhuriyetimizin yılmaz ve yorulmaz savunucusu-koruyucusu olmuştur. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. O, yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.
Ben Türk Milletini,
Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum.
Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, ALLAH YOLU’NA çağırıyorum."
BİZİM İÇİN SİYASET MÜCADELESİ AYNI ZAMANDA BİR FAZİLET MÜCADELESİDİR.

“Taşıdığım bayrak; Temsil ettiğim mukaddes Türk Milliyetçiliği davası uğrunda, komünist ve Bölücü hainlerin kurşunlarıyla toprağa düşerek şehitler ordusuna katılmış olan Ruhi Kılınçkıran'dan Gün Sazak' a kadar şehit evlat ve kardeşlerimin Ruhaniyetlerinin de şu anda bizle beraber Olduklarını biliyorum. Onlar beni dinliyorlar. Onların tekzip etmeyecekleri şekilde konuşmaya, yalnız hak bildiğimi söylemeye mecburum. Çünkü onlar, o üç bin altı yüz can, bu hak bildiğimiz yolda ''vatan-millet-din ve devlet'' uğrunda şehit oldular. Onlar hem şehitlerimiz, hem de şahitlerimizidir. Yarın huzur-i ilahide de bana şahitlik edecek olanlar, onlardır... Onların huzurunda, onlar için konuşacağım! Ebed-müddet olan Türk devletine; kıyamete kadar hür, müstakil, mesut ve müreffeh yaşamasını, her gayeden aziz bildiğimiz Büyük Türk milletine bugüne kadar hizmet ve etmekte olanlar için; yarın aynı yolda, aynı heyecan ve şuurla bu kutsal Hizmetin bayrağını taşıyacak olanlar için konuşacağım!
Huzur-i ilahiye yüz akıyla çıkmaktan başka bir endişeye gönlümde yer yoktur. Hiç bir beşeri
Kuvvet önünde eğilmem. Kimsenin merhamet ve insafına şahsen Sözüm, tenkidim,
Talebim yalnız mülkün temeli olan adalet namı-nadır, yalnız milletim ve devletim içindir. “
Mekânın Cennet Olsun Başbuğum.
*
Ülkücü olmanın onurunu yaşıyorum. Gururunu taşıyorum.
*
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN!

Kadir Gecesi

“Doğrusu biz Kur'an-ı Kadir gecesinde indirmişizdir.

Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin?

Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.

Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler.

O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir” (Kadir, 1-5).

Peygamber Efendimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: “… Ramazan ayında öyle bir gece vardır ki, bin aydan daha hayırlıdır. Bu gecenin hayrından mahrum kalan, bin ayın hayrından mahrum kalmış gibidir.” (İbn Mâce, Sıyâm, 2.)

KADİR GECESİ GÜNAH TEMİZLEYEN GECEDİR.

Bu gece neden bin aydan daha hayırlıdır?

Bu geceyi bin aydan daha hayırlı hale getiren nedir?

83 yıl 30 bin gece önem arz eden nedir?

Allah(cc) “ Biz onu ( Kur’an’ı) kadir gecesinde indirdik”.

Ramazana değer katan Geceye kıymet veren, değerli kılan şey ise o gecede Kur’an’ın inmiş olmasıdır.

Gece Kur’an la kıymetlenmiştir.

Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimiz hadisi Şeriflerinde; “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir buyurmaktadır.”

Efendimiz (s.a.v) , Allah(cc), Kur’an okuyan, Kur’an ehli olan kimseye ahrette şöyle diyeceğini rivayet ediyor. “Oku ve yüksel.”

Nasıl ki kadir gecesini yükselten, anlamlandıran, değerli kılan Kur’an sa. Bireyi ve toplumları da yükselten Kur’an dır.

Değerli dostlar!

Bu mübarek günler yüzü suyu hürmetine, Tüm dünyada zulüm gören Türk ve Müslümanlara, özelikle Doğu Türkistan’daki kandaşlarımıza Musul-Kerkük, Suriye Türkmen dağındaki soydaşlarımıza dua ediniz!

Yaşasın, Doğu Türkistan ve Dünya Türklüğünün bağımsızlık mücadelesi!

Doğu Türkistan da, Musul-Kerkük’te, Suriye Türkmen dağında ki kardeşlerimizin haklı mücadelesine selam olsun!

Değerli dostlar!

İdraki ile müşerref olduğumuz mübarek “Kadir Gecesi”ni Cenab-ı Mevla(c.c) bütün İslam âlemine ve insanlık âlemine, barış ve hayra vesile eylesin. Allah (c.c) vatanımızı, milletimizi ve devletimizi afetlerden, belalardan, sıkıntılardan, felaketlerden ve terör belasından muhafaza eylesin.

Cenab-ı Mevla(c.c) çözümle süreci adı altında bölünmemize vesile olacak tüm şer odakları perişan etsin. Devletimizi korusun, yüceltsin.

Yazımı, Efendimiz (s.a.s)’in Hz. Aişe validemize Kadir Gecesinde yapmasını tavsiye ettiği şu dua ile bitirmek istiyorum:

“Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin. Bizleride affet!”

Selam ve dua ile…

 

HİÇ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU?

Değerli dostlarım, Diyanet İşleri Başkanlığının,  TUİK e 2014 yılında “Türkiye’de Dini Hayat Araştırma Raporu”  Dini inanç, ibadet, dini bilgi, hayat ve din, dindarlık konularında geniş kapsamlı bir araştırma yaptırmış;

Bu araştırmada, 15 Mayıs -20 Eylül 2014 tarihleri arasında12 bölgede ve 81 İl’in bütününde 37.600 hanede yapılmış ve % 60 katılımla 21.632 kişi ankete cevap vermiş.

22 bin denekten;

Kur’an okumasını bilmeyenlerin oranı                                                      % 60

Kur’an okuyanların oranı                                                                           % 40

Yüzde 40’lık Kur’an okuyan dilimin içende anlamını bilmeden okuyan  % 80

Anlamını bilerek, Anlayarak okuyan kesim sadece                                     % 8

 

Ne kadar acı bir durum…

Yüzde 99,2’si İslamiyet’i benimseyen, Müslüman olan bir toplumda, Kur’an okumasını bilmeyenlerin oranın yüzde 60 ve sadece yüzde sekizinin anlayarak okuduğunu düşündüğünüzde, hayretler içersinde kalmamak ve acı duymamak mümkün değil.

HİÇ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU? (Zümer,9)

Ayeti kerimin âdete bir tefsiri niteliğinde olan Mehmet Akif Ersoy’un şiiri de;

“Olmaz ya… Tabii… Biri insan, biri hayvan!

Öyleyse “Cehalet” denilen yüz karasından

Kurulmaya azmetmeli baştanbaşa millet?

Kâfi mi değil, yoksa bu son ders-i felâket

Son-ders-i felâket' ne demektir? Şu demektir:

Gelmezse eğer kendine millet, gidecektir!”

 

Gelmezse kendine millet, gidecektir!

Yok olacaktır!

Okumayan, düşünmeyen toplumların bilgi toplumu olma şansının olmadığını, okumayan toplumların geleceğin dünyasında var olmayacağını, cahil toplumun yok olacağını mısralarıyla ne güzel ifade etmiş Mehmet Akif.

Kur’an bize ferdi ve içtima i hayatımızı düzene sokmak için, okumamızı emrediyor.

Cenab-ı hakkın İlk emri ilk ayet OKU

“Ey Muhammed! İnsanı pıhtılaşmış kandan yaratan Rabbinin adıyla OKU!

OKU kalemle öğreten, insanın bilmediğini bildiren rabbin, en büyük kerem sahibidir.” ( Alak 1-5)

Kur’an, dosdoğru yolu göstermek için (Bakara 2), okunmamızı emrediyor.

Allah’ı tanımanız için ( İbrahim 52), okumamızı emrediyor.

Düşünüp anlamanız için ( İsra 41), okumamızı emrediyor.

Hz. Peygamber (SAV) Birçok hadisinde ilim-bilimle uğraşmanın dikkatini çekiyor.

“İlim öğrenmek kadın, erkek herkese farzdır.

Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.”…

Bir ana-babanın çocuklarına karşı önemli vazifesi, okumayı sevdirmek, Kur’an öğretmektir. Spor kursuna, resim kursuna, yüzme kursuna, müzik kursuna, tiyatro kursuna zaman ayırıp imkân bulduğunuz gibi; Kur’ân kursunu da ihmal etmeyiniz. Aksi takdirde yalnız mahşerde değil, dünyada da evlatlarınıza zarar vermiş olursunuz. Yavrularımızı kur’an la tanıştıralım.

İmtihanlarla geçecek olan kısacık ömrümüz süresince hep yolumuzu aydınlatacak olan Kuran-ı kerim ve Hz Peygamberimizin Rahmet yüklü mesajlarını okuyalım. Okutalım…

YÜCE TÜRK MİLLETİNİN, KURAN-I KERİMİ OKUMAYI, ANLAMAYI, YAŞAMAYI NASİP ETMESİNİ YÜCE MEVLAMDAN NİYAZ EDİYORUM.

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN!

Selam ve dua ile...

 

Hoş Geldin Ey Şehr-i Ramazan

Bizi oruç tutmaya layık gören Allah’a hamd olsun!
Hoş geldin ey Şehr-i Ramazan.
Hoş geldin Kur’an ayı.
Hoş geldin mağfiret ayı.
 Hoş geldin bereket ayı.
Hoş geldin ruhumuza esenlikler veren gözümün nuru kutlu ay.
Hoş geldin Cennet kapılarının açıldığı ay.

Info for bonus Review William Hill here.