Menu
RSS
Eşsiz Müziklerin Yeni Mimarları

Eşsiz Müziklerin Yeni Mimarları

“ 2020 Yılında Yunak , Öğ...

HÜZÜN TOPLADIM

HÜZÜN TOPLADIM

Bir yeryüzü sürgünüyümHüz...

Melahat Ünügür Ortaokulu öğrencilerinden Örnek Davranış

Melahat Ünügür Ortaokulu öğrenciler…

Eskişehir Melahat Ünügür ...

Şehit ve Gazi Çocuklarına Traş Ücretsiz

Şehit ve Gazi Çocuklarına Traş Ücre…

Taşbaşı Çarsısında yeni a...

Çorbalar Profesörden...

Çorbalar Profesörden...

Malatyalı Profesör Kantin...

HÜZNÜMÜZLE BAŞBAŞA

HÜZNÜMÜZLE BAŞBAŞA

HÜZNÜMÜZLE BAŞBAŞA Hüzü...

Bağışlanan sadece bir organ değil, yepyeni bir hayat!

Bağışlanan sadece bir organ değil, …

Isparta'nın Gönen ilçesin...

Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması "166.Atışma"

Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması …

Bu hafta Karaman/ Ermenek...

Vefat - Başsağlığı " Bahar Yedikapu"

Vefat - Başsağlığı " Bahar Yed…

Değerli hemşerimiz "Emird...

10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlu olsun

10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' …

Basın mensuplarının hakla...

Prev Next

Mekânın Cennet Olsun Başbuğum

Mekânın Cennet Olsun Başbuğum

Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu, efsane lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in 4.4.2015 Tarihinde ölüm yıl dönümü Anısına gazetedeki köşe yazım.
*
*
4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i n vefatının üzerinden bunca sene geçmesine rağmen kendisine karşı beslediğim sevgi hiç azalmamış, sahip olduğum bağlılık ve sadakat hiç eksilmemiştir.
*
11 yaşındayım, Başbuğ Türkeş arabası ile evimizin önünden geçerken el salladığımda arabasını durdurdu ellini öptüm, saçlarımı okşadı ve adımı sordu. Bir zaman sonra Başbuğ Türkeş den bayram tebriki geldi. 11 yaşında yolunuzu kesip eliniz öpen bir çocuğun adresini öğrenip ve ona bayram tebriki göndereceksiniz. Ve bu bayram tebriki 1980 ihtilalına kadar her bayram kesintisiz devam edecek.
*
1980 ihtilalinde tutuklanan ve 4,5 yıl hapis yatan Başbuğ, yıllar sonra Avrupa ya geldiğin de, başını okşadı bayram kartı gönderdiği o çocuk Başbuğun Avrupa ya Hollanda ya geldiğin hep yanı başında oldu.

Hollanda da kalabalık bir salonda, Bozkurtlarına sohbetin de, verilen mücadele ve Şehidimiz Ercüment YAHNİCİ anlatırken ağzından şu sözler dökülmüştü.

“Aslan gibi bir yiğitti kapıdan sığmazdı benim elimde yetişmişti, çok severdim, pırıl pırıl bir çocuktu. Annesi balkondan Ercüment'i yolcu ederken hainler Anasının gözü önünde şehit ettiler. Mezara indirirken başındaydım. Mezara bile sığmadı yavrum...”
Şehidimizin hatırasını anlatırken gözlerinden yaşlar akmaya başladı. Güvenlik ekibinde yer aldığım için hemen arkasında dikiliyorum. Bana döndü göz göze geldik. O an, o gözyaşları hayatımın sonuna kadar silinmeyecek bir anıdır.
*
O gözyaşı; Verilen şanlı bir mücadelenin simgesiydi…
O Gözyaşı; Fikir, İman, Ülkü aşkıydı…
O Gözyaşı; Vatan için, millet için Allah için akıtılan gözyaşıydı…
O Gözyaşı; Genç yaşlarda Toprağa verdiği Evlatlarının şehitlerin hatırasıydı…
*
BAŞBUĞ BİZLERE EVLATLARIM DERDİ…

1990 yılında Türkiye kesin dönüş yapıp Başbuğumun huzuruna çıktığımda. Evladım kesin dönüş yaptın mı? Sorusunu akabinde, büyük bir şeref tevdi ederek şahsımı MHP Merkez Karar Kurulu üyeliği ile onurlandırdı. En genç MKK üyesi olarak başladığım bu görevde, Başbuğ ile iki kurultay ve Sn. Bahçeliyle ile iki kurultay olmak üzere 12 yıl aralıksız görev yapma gururunu yaşadım.
*
Başbuğum la öyle güzel anılarım, çalışmalarımız oldu ki, Vatan, Millet ve Davam için böyle büyük bir devlet adamı bir liderle çalışmayı nasip ettiği için Allah'a şükrediyorum. Ömrümün sonuna kadar bu onur bana yeter diye düşünüyorum.
*
Ülkücü olmanın onurunu yaşıyorum. Gururunu taşıyorum.
*
Eskişehir'e en son gelişinde hanemizi şereflendiren, evimde ağırlamaktan onur duydum Başbuğum la, yenilen yemek ve edilen sohbet esnasında kulağıma küpe olacak nasihatini sizlerle paylaşmak istiyorum.
*
“Hasan Evladım, tanıdığın her yeni kişiye bir soru işareti koy, ' ? ' tanıdıkça olumlu ise soru işaretini silmeye başla ama noktayı silme. Nokta hep kalsın.’’
*
*

Başbuğ Alparslan Türkeş anlamak için Türk İslam kültürünü iyi özümsemek gerekir. 80 yıllık hayatının hemen-hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Türk-İslam Ülküsünün kurucusu, Türk dünyasının lideri, Turan sevdalısı Alparslan Türkeş, Allah'a ve Türk Milletine inancı, dik duruşu, cesareti, bilgisi, kültürü, Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlılığı, sadakati, Türk ırkına olan güveni ile Türk Milliyetçiliğinin, Türk Milliyetçilerinin, Ülkücü Hareketin sembolü, her hal ve şartta Cumhuriyetimizin yılmaz ve yorulmaz savunucusu-koruyucusu olmuştur. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. O, yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.
Ben Türk Milletini,
Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum.
Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, ALLAH YOLU’NA çağırıyorum."
BİZİM İÇİN SİYASET MÜCADELESİ AYNI ZAMANDA BİR FAZİLET MÜCADELESİDİR.

“Taşıdığım bayrak; Temsil ettiğim mukaddes Türk Milliyetçiliği davası uğrunda, komünist ve Bölücü hainlerin kurşunlarıyla toprağa düşerek şehitler ordusuna katılmış olan Ruhi Kılınçkıran'dan Gün Sazak' a kadar şehit evlat ve kardeşlerimin Ruhaniyetlerinin de şu anda bizle beraber Olduklarını biliyorum. Onlar beni dinliyorlar. Onların tekzip etmeyecekleri şekilde konuşmaya, yalnız hak bildiğimi söylemeye mecburum. Çünkü onlar, o üç bin altı yüz can, bu hak bildiğimiz yolda ''vatan-millet-din ve devlet'' uğrunda şehit oldular. Onlar hem şehitlerimiz, hem de şahitlerimizidir. Yarın huzur-i ilahide de bana şahitlik edecek olanlar, onlardır... Onların huzurunda, onlar için konuşacağım! Ebed-müddet olan Türk devletine; kıyamete kadar hür, müstakil, mesut ve müreffeh yaşamasını, her gayeden aziz bildiğimiz Büyük Türk milletine bugüne kadar hizmet ve etmekte olanlar için; yarın aynı yolda, aynı heyecan ve şuurla bu kutsal Hizmetin bayrağını taşıyacak olanlar için konuşacağım!
Huzur-i ilahiye yüz akıyla çıkmaktan başka bir endişeye gönlümde yer yoktur. Hiç bir beşeri
Kuvvet önünde eğilmem. Kimsenin merhamet ve insafına şahsen Sözüm, tenkidim,
Talebim yalnız mülkün temeli olan adalet namı-nadır, yalnız milletim ve devletim içindir. “
Mekânın Cennet Olsun Başbuğum.
*
Ülkücü olmanın onurunu yaşıyorum. Gururunu taşıyorum.
*
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN!

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık
Info for bonus Review William Hill here.