Menu
RSS
Eşsiz Müziklerin Yeni Mimarları

Eşsiz Müziklerin Yeni Mimarları

“ 2020 Yılında Yunak , Öğ...

HÜZÜN TOPLADIM

HÜZÜN TOPLADIM

Bir yeryüzü sürgünüyümHüz...

Melahat Ünügür Ortaokulu öğrencilerinden Örnek Davranış

Melahat Ünügür Ortaokulu öğrenciler…

Eskişehir Melahat Ünügür ...

Şehit ve Gazi Çocuklarına Traş Ücretsiz

Şehit ve Gazi Çocuklarına Traş Ücre…

Taşbaşı Çarsısında yeni a...

Çorbalar Profesörden...

Çorbalar Profesörden...

Malatyalı Profesör Kantin...

HÜZNÜMÜZLE BAŞBAŞA

HÜZNÜMÜZLE BAŞBAŞA

HÜZNÜMÜZLE BAŞBAŞA Hüzü...

Bağışlanan sadece bir organ değil, yepyeni bir hayat!

Bağışlanan sadece bir organ değil, …

Isparta'nın Gönen ilçesin...

Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması "166.Atışma"

Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması …

Bu hafta Karaman/ Ermenek...

Vefat - Başsağlığı " Bahar Yedikapu"

Vefat - Başsağlığı " Bahar Yed…

Değerli hemşerimiz "Emird...

10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' kutlu olsun

10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' …

Basın mensuplarının hakla...

Prev Next

Pirinç

Pirinç

Gardırobunuza bir bardak pirinç koymalısınız
 Mutfağın dışında da pirinç içeren çok sayıda kullanışlı yöntem var. Suya düşürdüğünüz cep telefonunuzu pirinçle kurutmak gibi. Kısacası; çoğu insan mutfağında bir torba pirinç bulundurmaktadır.
Oda parfümü
Pirinç odadaki nemi de emdiği için, aynı zamanda oda parfümü olarak da kullanabilirsiniz. Pirince birkaç damla esans eklediğinizde, gardırobunuz çok hoş kokmaya başlayacaktır! Pahalı oda parfümleri ya da kokulu poşetler almanıza hiç gerek yok; bu işi kolaylıkla kendiniz halledebilirsiniz. Ve bu şekilde, sevdiğiniz doğru kokunun hangisi olduğunu bulabilir ve mükemmel seçimler gerçekleştirebilirsiniz.
Nem
Akıllı telefonunuzu, suya düşme durumunda zarardan korumak için bir pirinç torbasına koyma hilesini biliyorsanız, bu yöntemin, kuru pirincin nemi emmesi nedeniyle işe yaradığını da biliyorsunuz demektir. Bu oldukça yararlı bir bilgi, çünkü bazen gardıroplarda da nemle ilgili birtakım problemler yaşanabiliyor. Belki eviniz biraz nemlidir ya da yıkanmış çamaşırlarınızı, henüz tamamen kurumadan gardıroba geri koymuş olabilirsiniz. Bu nem, kıyafetlerinizin biraz küf kokmasına neden olur ve elbette gardırobunuzda nem ve küf istemezsiniz.
Nasıl yapılır:
İhtiyacınız olan şeyler: bir bardak pirinç (beyaz pirinç en iyisidir), biraz esans yağı, içine koymak için bir kâse, bir bez parçası ve elastik bir bant. Pirinci kâsede 15 ila 20 damla esans yağıyla karıştırın. Bir parça, nefes alabilen kumaş parçası alın (eski bir tişörtün parçası gibi) ve kâseyi bununla örtün. Ardından, bezi sabitlemek için elastik bir bant kullanın. Pirinç kâsesini, çocuğunuzun veya evcil hayvanınızın ulaşamayacağı şekilde gardırobunuza yerleştirin. Birkaç ay sonra kokuları değiştirmeniz gerekecektir. Beyaz pirinç yerine kahverengi pirinç kullandıysanız, daha önce değiştirmeniz gerekir, çünkü kahverengi pirinç beyaz pirince göre daha çabuk bozulur.
Telefon
Pirinç, sadece oda parfümü olarak kullanıldığında muhteşem değil, aynı zamanda cep telefonunuzu boğulmaktan kurtarabilir. Telefonunuzu tuvalete ya da lavaboya düşürdüyseniz, bu ipucu hayat kurtarıcı olacaktır. Kuru pirinç, telefonunuzdaki suyu emer. Telefonunuzu en az 48 saat boyunca bir kâse ya da bir torba pirincin içinde bekletmeniz çok önemlidir. Ayrıca, bataryayı ve SIM kartını çıkardığınızdan da emin olun. Bunları, emici bir bez üzerinde kurumaya bırakabilirsiniz. Telefonunuzu kurutmak için asla fön makinesi kullanmayın. Sıcak hava cihazınız için son derece kötüdür ve nemi sadece diğer parçalara doğru üflemiş olursunuz. Bu da telefonunuza daha fazla zarar verir!
Muz
Muzlar göz açıp kapayıncaya kadar kahverengileşme eğilimindedir ve her ne kadar hala yenebilir olsalar da, açıkçası pek lezzetli görünmezler. Çoğu insan kahverengileşen muzları hemen çöpe atıyor, oysaki buna hiç gerek yok! Bu ipucu ile kahverengi bir muzu sarı rengine döndürebilirsiniz. Bir buzdolabı poşetinin içine biraz pirinç koyun ve muzu poşete yerleştirin. Poşetin ağzını kapatın ve muzun pirinçle kaplı olduğundan emin olun. Muzu bir saat kadar poşette bırakın. Bir saat sonra fön makinenizi alın. Muzları pirinç dolu poşetten çıkarın ve fön makinesi ile üfleyin. Muz tekrar sararmaya başladığında sihrin gerçekleşmesini hayretler içerisinde izleyeceksiniz!

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık
Info for bonus Review William Hill here.