Menu
RSS
Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması "GELİR"

Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması …

Bu haftaki konuğumuz da F...

NERDE O KOMŞULAR

NERDE O KOMŞULAR

Sosyal medyada açlık, yok...

Depresyondan kurtulmak için 4 öneri

Depresyondan kurtulmak için 4 öneri

Sonbaharı geride bırakıp ...

Pirinç

Pirinç

Gardırobunuza bir bardak ...

WhatsApp toplu mesaj dönemi sona erdi

WhatsApp toplu mesaj dönemi sona er…

Dünyanın en popüler mesaj...

SEYREKBASAN

SEYREKBASAN

(1919 - 1984)Türkünün kon...

DERS ALMAMIZ DİLEĞİYLE

DERS ALMAMIZ DİLEĞİYLE

Apple kurucu ortağı ve CE...

Bende Kaymakam olmak istiyorum

Bende Kaymakam olmak istiyorum

Emirdağ Mithatpaşa Ortaok...

Ne Oldum Deme !

Ne Oldum Deme !

Genç adam iyi bir terziym...

“Akıl Ve Zeka Oyunları Atölye Sınıfı” açılışı yapıldı

“Akıl Ve Zeka Oyunları Atölye Sınıf…

    Emirdağ Cumhuriyet İl...

Prev Next

Emirdağ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Bulgaristan’da

Emirdağ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Bulgaristan’da
Erasmus+KA229 (Okullar Arası Değişim Ortaklıkları) kapsamında İlçemiz Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunun Proje Koordinatörü olarak yer aldığı, “ Connecting People (İnsanları Birbirine Bağlayan, İletişim) “ isimli projenin ilk toplantısı için,  11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Bulgaristan´nın Lewski kentine beş öğrenci ve üç öğretmen ile  proje hareketliliği gezisi gerçekleştirdi.
Etkinliklerde; Öğrenci ve Öğretmenler, Ülkemizin Eğitim Sistemi, Şehir ve Okul tanıtım sunumları gerçekleştirmiş, oryantasyon ve grup oyunlarında yer almış, Triavna ve Veliko Tarnovo şehirlerindeki sanat ve tarih müzesi kültürel gezilerine; “Bulgar Folkloru”,” Bulgaristan Kültür Haritası”,”Spor” isimli Workshoplara ve “Sanat” konulu atölye çalışmalarına katıldılar.
 24 ay süreyle 5 Avrupa (Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Letonya, Türkiye) okulunu birleştirmeyi hedefleyen bu projenin ilk toplantısında, Öğrenci ve Öğretmenler “Proje Ajandası ve Proje Logosu” çalıştayına katılmıştır. Çalıştayda; Proje bazında ülke görevleri ve proje süreci planlanmış ve logo sunumlarının ardından yapılan oylama  sonucunda projede kullanılacak logo seçildi.
Projenin başlığına ve amacına uygun aktivitelerle dolu geçen proje hareketliliğinde; Katılımcı öğrenciler İngilizce dilinin kullanımı, farklı kültürleri yakından tanıma, sorunlara çözüm üretme, farklılıklara saygı duyma ve uyum sağlama, grup çalışmasında bir takımın parçası olduğunu hissetme gibi alanlarda çok olumlu kazanımlarla geziyi tamamladılar ve katılım sertifikalarını aldılar. Projenin ilk toplantısında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu temsilen öğrenciler Aleyna SAKALLI, Beyza Zeliha DEVE, Cansel ÇEVİK, Kübra ALP, Şahinde YILMAZ ve Okul Müdürü Asaf GÖREN,İngilizce Öğretmeni Yasemin BEYDİLLİ ve Bilişim Öğretmeni Dilara GELEN oldular.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık
Info for bonus Review William Hill here.