Çarşamba, Aralık 6, 2023

Emirdağ İçin Yeni Ufuklar

2009 Yerel Seçimleri Afyon da enteresan sonuçlar ortaya çıkardı. İktidarla özdeşleşmiş kale ilçeler birer birer yıkıldılar. Bolvadin tarihinde bir ilk yaşandı, halk tercihini iktidar partisinden yana kullanmadı.
Hizmet alma noktasında iktidarın bütün nimetlerinden yıllarca faydalanan bu  ilçe şansını kimilerine göre bir ölçüde  geri cevirmiş oldu. Sandıklı ve Dinar da da  halk  iktidardan yana tercih de bulunmadı.
        Bu üç ilçe TBMM’ne  genelde milletvekili göndermiş ilçelerdir.Şuan iktidarın TBMM de Bolvadin ve Sandıklının birer  Milletvekili bulunuyor.2009 Yerel Seçimlerinde alınan sonuçlar bu ilçelerin Milletvekili çıkarma şanslarını da minimuma indirmiş gözüküyor. .
      Bu  şartların Emirdağ da iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.Kalelerin yıkıldığı bir ortamda ve ilçe seçmen  sayılarının  eşitlendiği düşünüldüğünde Emirdağ’a Milletvekili çıkarma şansı doğmuştur .Hazırlıklarına şimdiden başlanmalıdır.Genel seçimlerin yaz aylarında yapılacak olması Emirdağ için büyük bir şans oluşturmaktadır.Yazın tatile gelen gurbetçiler Emirdağ da  oy kullanmak için sıkıntılı bir durum yoksa şimdiden  yazılmalılar.Bu çalışmayı  AKP İlçe Başkanlığı ve Emirdağ Belediye Başkanlığı organize ederek çalışmalara  başlatmalıdırlar.Emirdağ’ın oy potansiyelinin artması milletvekilliği pazarlıklarında Emirdağ’ın  elini güçlendirecektir.Mevcut seçmen sayısının gurbetçi oyları ile minimum yedi sekiz bin artırılması mümkün olabilir.Bu rakam daha fazlada olabilir.Seçmen sayısını artıran Emirdağ,  milletvekilliği sıralamasında  3.ve 4. sıralara adayını yerleştirebilir.
        Yıllardır mağdur edilmiş bir ilçenin milletvekili çıkarması elzem olmuştur.Emirdağ halkı bu bilinçle hareket etmeli ve hizmetlerin önünün açılmasını sağlamalıdır.
SAĞLAMALIDIRKİ EMİRDAĞDA YENİ UFUKLAR AÇILSIN…
                                                                                 Mimar Yüksel Peker   04/05/2009

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments