Cumartesi, Aralık 9, 2023

Emirdağ’a Hoş Geldiniz

Gurbette yaşıyorsanız mutlaka yaşadığınız veya gördüğünüz diğer şehirlerle doğup büyüdüğünüz şehiri hep kıyaslarsınız.Orada gördüğünüz güzelliklerin kendi şehrinizde de neden olmadığını hep sorarsınız etrafınızdakilere.

Sadece Dörtyol istikametinden Emirdağ a giriş yapacaksanız eğer Karaağaç köyü yakınlarında sağ tarafta zorlu tabiat şartlarından küflenmiş kıytırıktan yapılma üzerinde silik yazıları olan belki 20 yıldır orda duran¨ Welcome to Emirdağ’a Hoş Geldiniz ¨Tabelasını görürsünüz. Arkasındada GodBy Güle Güle Emirdağ Belediyesi yazar.

Yanıbaşınızda sizin kasabanız konumunda olan Gömü Belediyesi ise Devasa bir tabela asmıştır,Ankara-AfyonKarahisar Karayolu üzerine üzerinde bildik kelimelerle.

Bir Sehrin gelişmişliği aynı eve benzer evin giriş ve çıkışları düzenli,tertipli ve temiz ise ev sahibi ve evi hakkında hemen bir fikir sahibi olabilirsiniz.Bende hep Emirdağa gelişimde aynı tabelayı gördüğümde yine değişen bir sey yok intibağı hemen uyanır. Şehrin bütün giriş ve çıkışları bulvarlarla ve kavşaklarla donatılmış,kaldırımları temiz ve bakımlı,yeşillendirilmiş girişinde ışıklandırılmış Devasa Bir tabelada ¨GURBETÇİ DİYARI EMİRDAĞ a Hoş Geldiniz¨ yazılı bir tabelayı görmek arzusu ve dileği ile …

Not: Haberde Kullanılan Resimde görülen giriş 2,000 nüfuslü bir kasabaya aittir.

                                                                                                   Şükrü SAĞLAM

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments