Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana SayfaDünyaTamamen değişti! Bu kurallara dikkat...

Tamamen değişti! Bu kurallara dikkat…

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yurt içi ve Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlara katılacak tüm yolcuların HES kodu alması zorunlu kılınmıştır. Uçuşunuzdan önce Hayat Eve Sığar uygulamasıyla ya da SMS'le kodunuzu almanız gerekiyor. İşte genel bilgiler, dikkat etmeniz gerekenler…

Pandemi sürecinde hayat yavaş yavaş normale dönerken alınması gereken önlemler konusunda da dikkatli davranmak gerekiyor. Uçak seyahatleri de başlamışken işte yenilenen yolculuklar…
Online check-in
Havalimanındaki temas oranınızı düşürmek için check-in işlemlerinizi mobil uygulama veya havayolu şirketlerinin web siteleri üzerinden online olarak yapmanız faydalı olacaktır.
Kişisel maske ve hijyen malzemesi
Kişisel sağlık kapsamında, evinizden çıktığınız andan itibaren maske takmanız gerekir. Tek kullanımlık cerrahi maskelerin 4 saatte bir değiştirilmesi zorunluluğundan dolayı, seyahat sürelerinizi göz önüne alarak yeterli miktarda yedek maske ve hijyenik mendil bulundurmanız gerekmektedir. Kullanılan maskeleriniz, ön kısımlarına el değmeden ihtiyaç torbasına atılmalıdır.
Kabin bagajı
Çevre ile fiziksel temaslarınızı en aza indirebilmek adına, yalnızca izin verilen ölçülerde (üst limiti 40x30x15 cm ve 4 kg’ı geçmemelidir) kişisel ve değerli eşyalarınızı yanınıza almanıza izin verilecektir.
Kabin içine alınacak eşyalar
Dizüstü bilgisayar çantası, puset, el çantası, fotoğraf makinesi, şemsiye vb. kişisel eşyalarınızdan sadece biri kabin içine kabul edilecektir. Kabinde taşınabilecek eşyaların üst limiti 40x30x15 cm ve 4 kg’ı geçmemelidir.
Koruyucu siperlik
İstanbul Havalimanı’ndaki hizmet noktalarındaki tüm masalara, personel ile aranızdaki güvenli hizmet mesafesini korumak için siperlikler yerleştirilmiştir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments