Kaymakam Bilici Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici,eşi Filiz Bilici ve Kaymakam Refiki Mehmet Kaan Kini ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak ilçemizin kültüründe önemli yer tutan ürünlerin ve kültürün sergilendiği Emirdağ Kültür Evi’ni gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar.

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici,eşi Filiz Bilici ve Kaymakam Refiki Mehmet Kaan Kini ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
İlk olarak ilçemizin kültüründe önemli yer tutan ürünlerin ve kültürün sergilendiği Emirdağ Kültür Evi’ni gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar.
Daha sonra ilçemizde yapımı devam eden, içerisinde; yüzme havuzu, çok amaçlı salon, el işi atölyeleri, spor salonu, eğitim ve etkinlik odaları bulunan Kadın Kültür Evi, inşaatını gezerek incelemelerde bulunan Kaymakam Bilici,yakında açılacak olan kültür merkezimiz, medeniyet hamurumuzun yoğurucusu kadınlarımıza bir vefa örneği olacak. dedi.
Kaymakam Bilici ve beraberindekiler, daha sonra Emirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.
Halk Eğitim Merkezi sınıf ve atölyelerini inceleyen Bilici, kurum amiri ve personeli ile toplantı yaptı. Yapılan toplantıda kadınların daha fazla istihdama katılması kapsamında önemli bir proje olan Kadın Kültür Evi projesi kapsamında açılacak kurslar ve üretilecek ürünlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.
Burada konuşan Kaymakam Bilici;Kadınlara yönelik açılan kursları önemsediğini ifade ederek, kadınların meslek edindiği, sosyalleştiği ve dayanışmanın arttığı bu kurslar bizim için çok önemli.” dedi.