Bu Bayram Dünyada Var Olan Tek Çocuk Bayramıdır

Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan EMEKSIZ’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesaji
Sevgili cocuklar Cumhuriyet Güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.
Bu gün101 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan ilk Milli Meclis olan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü bayram yapalım diye çocuklarımıza armağan etmiştir.
Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.
Her şeyin en güzeline layık olan çocuklar, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli, çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, Ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağımızı aklınızdan çıkarmayın.Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun.
Pandemi nedeniyle sizlerle kucaklasamadığımız bu günlerinde geçeceğini temenni ederek sahip olduğumuz coşkuyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Arkadaşlarını ve ahrete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ,gazilerimize saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Öncelikle bu günü anlamlandıran çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.