Emirdağ Kilimimiz Tescillendi

Artık Bütün Dünya, Bütün Ülkemiz Emirdağ Kilimimizi tanıyacak Yüzyıllardır bu topraklarda gerek dokuma yöntemi gerekse motifleri açısından yöremize özgün olan gönül coğrafyamızın Emirdağ Kilimi tescillendi. Dokumasının her aşamasında ustalık ve özel usuller gerektiren yöresel ürünümüz geleneksel metotlarıyla koruma altına alınmıştır.

Artık Bütün Dünya, Bütün Ülkemiz Emirdağ Kilimimizi tanıyacak
Yüzyıllardır bu topraklarda gerek dokuma yöntemi gerekse motifleri açısından yöremize özgün olan gönül coğrafyamızın Emirdağ Kilimi tescillendi. Dokumasının her aşamasında ustalık ve özel usuller gerektiren yöresel ürünümüz geleneksel metotlarıyla koruma altına alınmıştır.
Emirdağ Kültürüne sahip çıkmaya devam ediyoruz
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU;”Emirdağ Kilimimiz, Emirdağ’daki yerel üreticilerimizin kalkınması, ilimiz sınırlarını aşarak tüm dünyada ticari değer haline gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Emirdağ Kilimimizin diğer kilimlerden daha özgün ve motiflerinin farklı olması bu belgeyi almasını sağlamıştır. Memleketimize hayırlı olsun, Emirdağ Kültürüne sahip çıkmaya devam ediyoruz.”