İftar Yemeğinde Bir araya Geldiler

Hamzahacılı’lar İftar Yemeğinde Bir araya Geldiler

Emirdağ ilçemiz Hamzahacılı köyünden olup, Eskişehir ilinde ikamet edenler geçtiğimiz günlerde WhatsApp uygulaması üzerinden oluşturdukları “Hamzahacılı Köyü Tanışma Grubu” İle iletişim kurmaya başladır.
Kısa sürede çok sayıda kişinin gruba dahil olması ile birbirlerini tanıyanların hasret gidermesi, tanımayanların tanışmalarına vesile olmak için İşletmeciliğini Habib Umutoğlu’nun yaptığı Şoförler ve Otomobilciler odası düğün salonunda düzenledikleri iftar yemeğinde bir araya geldiler.

 Düzenlenen yemekte Serpil-Sinan Koçak’ın oğulları Mehmet Koçak bağlaması ile misafirlere halk müziğimizden çeşitli eserleri seslendirmesini takiben, Okuru derinden etkileyen yaşanmış öykülerin anlatıldığı, Arifiye Köy Enstitülü Emekli Öğretmen Şair, Yazar Durmuş YILDIZ’ın kaleme aldığı “Gurbet Kuşu Yusuf” Kitabı dağıtılırken, katılımcılardan isteyenlerin günün anlamına uygun yapmış oldukları konuşmalarla düzenlenen iftar programı sona erdi.

Not:Sitede sınırlı sayıda resim paylaşıldığı için Emirdağ Hamzahacılı Köyü | Facebook grubuna üye olup yayınlanmasını isteğiniz resim ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz.