Alkollü Araç Kullanımına Karşı Denetimler Yapıldı

Emirdağ Kaymakamı Sayın Abdüssamed KILIÇ’ın talimatı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı şehrin belirli noktalarında alkollü araç kullanımına yönelik denetimler yapıldı.

76

Son günlerde alkollü araç kullanan sürücülerin sayısında ve kollluk kuvvetlerimiz tarafından bu konuda yapılan işlemlerde artış olduğu gözlemlenmesi nedeniyle Emirdağ Kaymakamı Sayın Abdüssamed KILIÇ’ın talimatı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı şehrin belirli noktalarında alkollü araç kullanımına yönelik denetimler yapıldı.
Yapılan denetimlerde 2 günlük süreçte toplam 206 araç ve 230 kişi sorgulandı. Alkollü araç kullandığı tespit edilen 8 sürücü hakkında idari, 2 sürücü hakkında ise adli işlem yapıldı, ayrıca toplamda 16.314 TL idari para cezası uygulandı.
Kaymakamımız Sn. Abdüssamed Kılıç, emniyet güçlerinin yıl boyunca ilçenin her noktasında ayrı ayrı alkollü araç kullananlara karşı denetimlerine devam edeceğini, buradaki amacın hem sürücülerin hem de yayaların olası can ve mal kayıplarını önlemek, tehlikeli şekilde araç ve motosiklet kullananlara engel olmak ve ilçemizdeki huzur ve sükuneti sağlamak olduğunu belirtti.
Haber&Resim : Ali BAŞOĞLU

İlçemizde Alkollü Araç Kullanımına Karşı Denetimler Yapıldı Son günlerde alkollü araç kullanan sürücülerin sayısında ve kollluk kuvvetlerimiz tarafından bu konuda yapılan işlemlerde artış olduğu gözlemlenmesi nedeniyle Kaymakamımız Sayın Abdüssamed KILIÇ’ın talimatı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı şehrin belirli noktalarında alkollü araç kullanımına yönelik denetimler yapıldı. Yapılan denetimlerde 2 günlük süreçte toplam 206 araç ve 230 kişi sorgulandı. Alkollü araç kullandığı tespit edilen 8 sürücü hakkında idari, 2 sürücü hakkında ise adli işlem yapıldı, ayrıca toplamda 16.314 TL idari para cezası uygulandı. Kaymakamımız Sn. Abdüssamed Kılıç, emniyet güçlerinin yıl boyunca ilçenin her noktasında ayrı ayrı alkollü araç kullananlara karşı denetimlerine devam edeceğini, buradaki amacın hem sürücülerin hem de yayaların olası can ve mal kayıplarını önlemek, tehlikeli şekilde araç ve motosiklet kullananlara engel olmak ve ilçemizdeki huzur ve sükuneti sağlamak olduğunu belirtti.

Emirdağ Kaymakamlığı paylaştı: 22 Haziran 2020 Pazartesi