Gönül Elçileri Projesi

Eskişehir ili İnönü ilçesinde, Gönül Elçileri Projesi Kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Gerçekleştirilen “Koruyucu Aile” Programıyla İlgili Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Vali Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, İnönü Kaymakamı Rümeysa Sena Kurt, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hüseyin Hacıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy, İl Müftüsü Bekir Gerek’in eşi Hatice Gerek, Müftü Yardımcısı Fatma Adsoy, İlçe kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gönül Elçileri Projesi Koruyucu Aile Alt Projesinin, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde 18 Aralık 2012 tarihinde başlatıldığını ifade eden Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız,  projenin; gönüllülük esaslı, gönüllülük adına her şeyi yapmış bir milleti tek çatı altında birleştirmeye, yol açmaya, bir araya getirmeyi planlamış insanları bu yönde desteklemeye yönelik bir proje olarak başladığını, bu anlamda devletimizin son dönemde yaptığı en önemli hizmetlerden birisinin de Koruyucu Aile Programı olduğunu vurguladı.

Daha sonra beraberindekiler ile İnönü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Ayyıldız, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına ve kursiyerlerine çalışmalarında başarılar diledi.

Sayın Ayyıldız ve İlçe kaymakamı Rümeysa Sena Kurt program sonrasında İnönü’de Kanser tedavisi gören hastaları evlerinde ziyaret ettiler.
KAYNAK :Eskişehir Valiliği | Facebook